Каталог матеріалів

Урок №43 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - РМ. Бар’єри спілкування Правила гарного слухача. Використання інформації в різних ситуаціях спілкування

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №43. РМ. Бар’єри спілкування. Правила гарного слухача. Використання інформації в різних ситуаціях спілкування

Мета: ознайомити учнів із поняттям комунікативних бар’єрів, розглянути основні види бар’єрів, що заважають ефективному спілкуванню, сформувати навички подолання бар’єрів спілкування та сприяти розвитку культури спілкування, навчити учнів основних правил гарного слухача, розвивати навички емпатії, активного слухання, аналізу та оцінки інформації;

Очікувані результати: свідомо застосовує прийоми активного слухання, коментує інформацію, сприйняту з одного чи кількох джерел, комунікує, визнаючи право на існування іншої думки, з дотриманням принципів етики спілкування, норм літературної вимови, добирає і використовує необхідні вербальні та невербальні засоби для ефективної комунікації з урахуванням ситуації спілкування та комунікативних намірів, соціального й культурного контексту;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 7. І. Поясніть, як ви розумієте значення слова бар’єр. Скористайтеся поданими зображеннями.

Слайд 8. Ознайомся. Поняття бар’єру.

Слайд 9. І. Прочитайте орієнтовний перелік бар’єрів спілкування. Які з них, на вашу думку, найскладніше подолати (усунути)?

Слайд 10. Прочитайте ситуації спілкування. Які бар’єри спілкування ви помітили? Як їх можна подолати (усунути)?

Слайд 11. І. Зіставте два діалоги. Яким ви уявляєте під час спілкування Сергія, а якою – Наталку? Хто з них, на вашу думку, готовий долати бар’єри спілкування, шукати порозуміння, а хто – більш імпульсивний і не готовий / не готова до компромісів?

Слайд 12. II. Знайдіть у першому діалозі дієслова, які передають збудженість головного героя, його категоричність, нетерпимість. Чи легко, на вашу думку, знаходити спільну мову з такими людьми?

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Зверніть увагу!

Слайд 15. І. Розгляньте світлини. На яких із них ви помітили бар’єри спілкування? Поміркуйте, кого із зображених осіб можна назвати активними, гарними / слухачками.

Слайди 16-17. Щоденні 5.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 18. Рефлексія «Емоційна ромашка». Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Домашнє завдання

Слайд 19. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні