Каталог матеріалів

Урок №42 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Спостерігаю за вживанням апострофа після префіксів. Написання розповіді на задану тему з використанням поданих словосполучень

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 42.  Спостерігаю за вживанням апострофа після префіксів

Мета: вчити писати слова з апострофами після префіксів; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 4. Хвилинка каліграфії.

Слайд 5. Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 6-7. Вправа 1. Спиши пари слів. Познач у них префікси. Підкресли слова з апострофом.

Слайд 8. Вправа 1. Проведи дослідження.

Слайд 9. Вправа 1. Доповни правило.

Слайд 10-11. Вправа 2. Позмагайся з однокласниками й однокласницями — хто більше придумає слів із префіксом з-. Запишіть їх у дві колонки.

Слайд 12-13. Вправа 3. Прочитай слова з апострофом. Випиши ті, у яких апостроф стоїть після префікса. Познач у них префікс.

Слайд 14-15. Вправа 4. Спиши вірш Анатолія Камінчука, розкривши дужки.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17. Вправа 5. Разом з однокласниками/однокласницями прочитайте пари сполучень слів. Поясніть, про кого можна розповісти кожною парою.

Слайд 18. Вправа 6. Напиши текст (3–4 речення) про те, кому зима приносить радість, а кому — проблеми. Скористайся сполученнями слів з попереднього завдання.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 19. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 20. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 21-24. Пояснення домашнього завдання. Вправа 7. Утвори слова за схемою і запиши. З трьома словами склади й запиши речення.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні