Каталог матеріалів

Урок №42 з української мови для 7 класу за О. Авраменко - Наголошування дієслів та їхніх форм

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 42.

Тема. Наголошування дієслів та їхніх форм

Мета: допомогти засвоїти правила наголошування дієслів у різних формах, учити визначати правильний наголос у найпоширеніших дієсловах; учити розрізняти наголос у дієсловах та їхніх формах у реченнях, текстах та усному мовленні; сформувати відповідальне ставлення до правильного використання мови та усвідомлення значення наголосу для точності і виразності мовлення; виховувати уважність до мовленнєвої культури.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця уміє правильно наголошувати дієслова та їхні форми відповідно до норм української мови; розпізнає типові помилки у наголошуванні дієслів і виправляє їх; використовує правильний наголос під час усного мовлення; самостійно знаходить інформацію про наголошування дієслів, користуючись словниками та довідниками; складає власну поезію; збагачує словниковий запас; розв’язує тестові завдання.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 3-4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 7. Вправа Online.

Слайд 9. Спостереження. Прочитайте речення.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Запам’ятай.

Слайд 11. Перепишіть дієслова та поставте в них наголоси.

Слайд 12. Запам’ятай.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайди 14-15. Щоденні 5.

Слайд 16. Прочитайте текст. Виконайте розбір виділених дієслів як частини мови (письмово). Визначте дієслова, ужиті в переносному значенні (усно).

Слайд 17. Перевір себе.

Слайд 18. Складіть і запишіть чотиривірш так, щоб у ньому римувалися чотири дієслова, що подані в таблиці з теоретичним матеріалом.

Слайд 19. Запам’ятовуємо наголос.

Слайд 20. До речі.

Закріплення вивченого

Слайди 21-23. Виконайте завдання в тестовій формі.

Слайд 24. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 25. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні