Каталог матеріалів

Урок №4 з географії для 6 класу за Т. Гільберт - Яка форма і розміри Землі. Форма і розміри Землі.

Безкоштовно

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» з використанням навчального посібника Гільберг Т.Г., Довгань А.І., Совенко В.В. (2023)

Урок №4. Яка форма і розміри Землі. Форма і розміри Землі. Навколосвітня подорож Фернана Магеллана. Нанесення на карту маршруту навколосвітньої подорожі Ф. Магеллана.

Мета: розповісти учням що Земля не є абсолютно правильною сферою, а має незначні відмінності від ідеальної сферичної форми, обговорити такі поняття, як екватор, полюси, широта і довгота, розглянути геоїд і геодезична система для вимірювання поверхні Землі, вивчити історію навколосвітньої подорожі, яку здійснила експедиція під керівництвом Фернана Магеллана, розглянути мету подорожі, основні етапи, труднощі та досягнення, пояснити, як ця подорож допомогла підтвердити сферичну форму Землі.

Очікуванні результати: учні зрозуміють, що Земля має форму геоїда - незначно сплющеної сфери. Вони будуть знати про існування екватора, полюсів, широти та довготи як географічних координат. Учні зможуть пояснити поняття геодезичної системи та роль географічних знань у різних сферах життя. з'ясують про експедицію Фернана Магеллана, що довела, що Земля є кулеподібною, а під час подорожі було подолано всі континенти. Вони зможуть перелічити основні етапи подорожі, назвати труднощі, з якими стикнулася експедиція, та розуміти значення цього відкриття для розвитку географічних знань, будуть мати глибше розуміння географії Землі, історичних відкриттів та їх впливу на розвиток суспільства.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Пригадайте, яку форму мають планети Сонячної системи.

Слайд5. Яку форму має земля?

Слайд6. Запам’ятай.

Слайд7. Словничок.

Слайд8. Чи знаєш ти що це?

Слайд9. Розглянь стародавній та сучасний інтерактивний глобуси.

Слайд10. Що можна побачити на глобусі?

Слайд11. Словничок.

Слайд12. Розглянь глобус.

Слайд13. Вісь – це уявна лінія, яка проходить крізь усю земну кулю.

Слайд14. Гімнастика для очей.

Слайд15. Якщо поверхню утворених півкуль зобразити на аркуші паперу, то отримаємо географічну карту півкуль: Західної і Східної.

Слайд16. Розглянь карту півкуль.

Слайд17. За малюнком розкажи, які розміри Землі.

Слайд18. Щоб облетіти Землю на літаку, нам знадобилося б не менше двох діб.

Слайд19. Вправа «Трибуна думок»

Слайд20. Географічні рекорди.

Слайд21. Вправа «Трибуна думок»

Слайд22. Фернан (Фернандо) Магеллан.

Слайд23. Подорож Фернана (Фернандо) Магеллана.

Слайд24. Визначте форму глобуса і порівняйте її із Землею.

Слайд25. Вправа «Трибуна думок»

Слайд26. Підсумуймо.

Слайд27. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд28. Перевір себе.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні