Каталог матеріалів

Урок №4 для 7 класу з історії України за А. Галімов, О. Гісем, О. Мартинюк - Утворення Київської держави. Русь

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку історії України з використанням навчального посібника «Історія України» (підручник для 7 класу Акім ГАЛІМОВ, Олександр ГІСЕМ, Олександр МАРТИНЮК

Урок №04. Утворення Київської держави. Русь

Мета: сформувати в учнів уявлення про процес утворення Київської держави (Русі), з’ясувати роль племен, князівської влади та зовнішніх чинників у її формуванні; розвивати вміння працювати з історичними джерелами та картою; виховувати повагу до історичного минулого України.

Очікувані результати. Після цього уроку учні зможуть: називати ймовірний час заснування Києва, початку правління норманської династії в Києві, роки походів київських князів на Константинополь, правління Олега, Ігоря; розрізняти етнічні й державотворчі процеси; наводити приклади походів на Константинополь князів Олега, Ігоря; пояснювати теорії походження назви Русь, мету походів київських князів; роль шляху «із варягів у греки» у формуванні Русі, особливості князівської влади в період становлення Русі; розуміти відмінності понять «Русь», «Руська земля»; позначати на карті основні напрямки розселення літописних східнослов’янських племен на теренах України, походів київських князів, шлях «із варягів у греки», місця основних битв; використовувати інформацію з історичних і географічних карт, іншого умовно-графічного матеріалу для опису та характеристики цих подій, явищ, процесів; розуміти, пояснювати та застосовувати поняття й терміни: «союз племен», «етнічні процеси», «державотворчі процеси», «племінні княжіння», «данина», «полюддя», «Русь», «внутрішня політика», «зовнішня політика»; встановлювати послідовність правління київських князів; визначати та характеризувати складові внутрішньої і зовнішньої політики Олега, Ігоря; давати характеристики змісту основних подій і явищ, а також історичним персоналіям (Аскольд, Олег, Ігор, із використанням інформації з різних джерел, зокрема, відео – та аудіоматеріалів, матеріалів музейних експозицій; встановлювати та характеризувати причини, результати й наслідки походів київських князів; оцінювати роль відносин із Візантійською імперією в розвитку Русі; висловлювати власну думку щодо можливості людини в Русі впливати на життя своєї громади й держави.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Вправа «Крісло автора».

Слайд 4-5. Гра «Правда чи ні»

Слайд 6. Фронтальна бесіда.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 7-8. Розповідь вчителя

Слайд 9. Робота з підручником.

Слайд 10. Постать в історії.

Слайд 11. Робота з історичним джерелом. Робота в парах.

Слайд 12. Розповідь вчителя.

Слайд 13-14. Робота з термінами і поняттями.

Слайд 15. Розповідь вчителя.

Слайд 16-18. Робота з термінами і поняттями.

Слайд 19. Розповідь вчителя.

Слайд 20. Робота з термінами і поняттями.

Слайд 21. Творче завдання.

Слайд 22. Вправа «Крісло автора».

Слайд 23-24. Розповідь вчителя.

Слайд 25. Робота з термінами і поняттями.

Слайд 26. Постать в історії.

Слайд 27. Розповідь вчителя.

Слайд 28-29. Робота з термінами і поняттями.

Слайд 30. Фронтальна бесіда

Слайд 31. Online завдання

Слайд 32. Гімнастика для очей.

Слайд 33. Розповідь вчителя.

Слайд 34-35. Робота з термінами і поняттями.

Слайд 36. Розповідь вчителя.

Слайд 37-39. Робота з термінами і поняттями.

Слайд 40. Робота з картою.

Слайд 41. Фронтальна бесіда

Слайд 42. Робота в групах.

Слайд 43. Online завдання

Слайд 44. Практичне завдання. Працюємо в парах.

Слайд 45. Робота з підручником.

Слайд 46. Робота в парах.

Слайд 47. Метод «Синтез думок».

Слайд 48. Практичне завдання. Тестове завдання.

Слайд 49. Практичне завдання. Анаграма

Слайд 50. Хронологічна задача.

Слайд 51. Робота з картою.

Слайд 52. Робота в групах. Метод «Спільний проєкт».

Слайд 53. Вправа «Крісло автора».

Слайд 54. Працюємо разом. Метод «Прес»

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 55. Online завдання

Слайд 56. Фронтальне опитування.

Слайд 57. Online завдання

Підсумок

Рефлексія

ТЕХНІЧНІ МІНІМАЛЬНІ ВИМОГИ

1. Операційна система:

  • Windows 10 / Windows 11 (64-bit);
  • macOS 12.0 (Monterey) або новішою;
  • iOS 15+ чи Android 11+ (для мобільних пристроїв).

2. Офісне програмне забезпечення. Для коректного відкриття матеріалів рекомендовано пакет програмного забезпечення Microsoft Office 2021 або новішу версію (рекомендовано Microsoft 365). Допускається використання LibreOffice версії 7.5 і вище (дане програмне забезпечення є альтернативним, і потрібно розуміти, що можливе візуальне зміщення шрифтів, зображень, а також проблеми з відтворення мультимедіа чи відображенням зображень). Використання версій Microsoft Office, старіших за 2021 рік, може призвести до некоректного відображення презентацій, шрифтів, відео та анімацій.

3. Архіватор. Для розпакування файлів необхідно вкористовувати:

4. Мультимедійна підтримка. Пристрій має підтримувати сучасні медіакодеки (H.264 / AAC), необхідні для відтворення відео й аудіо, вбудованих у презентації. Для роботи з анімаціями необхідна підтримка DirectX 12+ (Windows) або Metal (macOS). У разі відсутності програмно забезпечення QuickTime https://support.apple.com/ru-ru/106375 можлива помилка під час відтворення вбудованого відео в презентацію, а саме «Носій відсутній».

5. Мінімальні технічні характеристики обладнання:

  • Процесор: не нижче Intel Core i3 або AMD Ryzen 3.
  • Оперативна пам’ять: від 4 ГБ (рекомендовано 8 ГБ).
  • Відеокарта: інтегрована Intel UHD / AMD Vega або дискретна.
  • Вільне місце на диску: не менше 2 ГБ.
  • Екран: роздільна здатність не менше 1366×768 (рекомендовано Full HD 1920×1080).

6. Інтернет-з’єднання. Для завантаження матеріалів необхідне стабільне підключення до Інтернету зі швидкістю від 5 Мбіт/с. Для доступу до інтерактивних компонентів необхідно використовувати сучасний браузер (Google Chrome, Opera, Safari або Mozilla Firefox останніх версій).

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні