Каталог матеріалів

Урок №4 з музичного мистецтва для 7 класу за Л. Кондратовою - Українське етнічне мистецтво

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Кондратова»

Урок №04. Українське етнічне мистецтво

Народні українські традиції та обряди в фольклорі та професійній музиці. Українська етнічна інструментальна та вокальна музика. Фольк-рок або його відповідник етнорок. Історія розвитку мистецтва етносів України. Використання етнічних мотивів у професійній музиці. Поняття етнічна музика.

СММ: Віночок українських народних мелодій (у виконанні оркестру народних інструментів Національної радіокомпанії України під керуванням С. Литвиненка; соліст — О. Журавчак (сопілка)). Троїсті музики. Покутська полька. Композиція «Гуцулка» (у виконанні гурту «Ватаги», м. Яремче; фрагмент). Етнічна музика України. Уривок зі збірки «Карпатія»: Інтродукція — гра на дуді (у виконанні Р. Кумлика, с. Верховин. Слова і музика О. Скрипки. «Країна Мрій» (фрагмент відеокліпу гурту «ВВ»). Українська народна пісня «Чорна рілля»: саундтрек до фільму «Крути 1918» (фрагмент відеокліпу гурту «Гайдамаки»). Слова і музика С. Соловія. «Українське сонце» (фрагмент відеокліпу гурту KOZAK SYSTEM).

ХДТ: українська народна пісня «Зеленеє жито» виконання

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Обговоріть.

Слайд4. Слово вчителя

Слайд5. Прослухайте: Віночок українських народних мелодій ( у виконанні оркестру народних інструментів Національної радіокомпанії України під керуванням С. Литвиненка; соліст – О. Журавчак (сопілка)).

Слайд6. Обговоріть.

Слайд7. Слово вчителя

Слайд8. Прослухайте: Композиція «Гуцулка» (у виконанні гурту «Ватаги», м. Яремче)

Слайд9. Обговоріть.

Слайд10. Слово вчителя

Слайд11. Прослухайте: Покутська полька (у виконанні ансамблю «Троїсті музики»)

Слайд12. Обговоріть.

Слайд13. Запам’ятайте.

Слайд14-17. Слово вчителя

Слайд18. Прослухайте: Етнічна музика України. Уривок із збірки «Карпатія»: Інтродукція – гра на дуді (у виконанні Р. Кумилка, с. Верховина).

Слайд19. Обговоріть.

Слайд20-24. Слово вчителя

Слайд25. Прослухайте: слова і музика О Скрипки. «Країна мрій»

(відеокліп гурту «ВВ»)

Слайд26. Прослухайте: українська народна пісня «Чорна рілля»: саундтрек до фільму «Крути 1918» (відеокліп гурту «Гайдамаки»)

Слайд27. Прослухайте: слова і музика С. Соловія. «Українське сонце» (відеокліп гурту «KOZAK SYSTEM»).

Слайд28. Обговоріть.

Слайд29. Гімнастика для очей

Слайд30. Виконуємо пісню «Зеленеє жито, зелене».

Слайд31. Заспівайте пісню під фонограму.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд32. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд33. Самостійне дослідження, медіапошук

Рефлексія

Слайд34. Рефлексійна мішень. «Влуч» цеглинкою LEGO в мішень та оціни урок.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні