Каталог матеріалів

Урок №4 з біології для 7 класу. К. Задорожний, Г. Ягенська, О. Павленко, В. Додь - Основні методи дослідження біорізноманіття.

Безкоштовно

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником «Біологія». Автори: Костянтин Задорожний, Галина Ягенська, Олена Павленко, Володимир Додь для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №4

Тема. Основні методи дослідження біорізноманіття.

Мета: ознайомити учнів з основними методами дослідження біорізноманіття; розвивати вміння аналізувати результати досліджень та оцінювати важливість збереження біорізноманіття; показати наслідки знищення біорізноманіття для природи і людини; формувати вміння працювати з різними джерелами інформації; розвивати вміння узагальнювати та систематизувати знання; сприяти розвитку пізнавального інтересу до біології; виховувати бережливе ставлення до природи; формувати науковий світогляд; виховувати повагу до думки інших.

Очікувані результати:

Знати та розуміти:

  • що таке біорізноманіття і чому воно важливе;
  • основні методи дослідження біорізноманіття;
  • як взаємодіють між собою живі організми та нежива природа;
  • які загрози існують для біорізноманіття;
  • чому важливо берегти рідкісні та зникаючі види.

Вміти:

  • класифікувати методи дослідження біорізноманіття за принципом;
  • аналізувати результати досліджень біорізноманіття;
  • порівнювати різні методи дослідження та обирати оптимальний для конкретного завдання;
  • застосовувати знання про методи дослідження для розв'язання простих біологічних задач.

Застосовувати знання:

  • у повсякденному житті дотримуватися правил екологічної безпеки;
  • берегти природу та її багатства;
  • оцінювати вплив діяльності людини на біорізноманіття;
  • брати участь у акціях з очищення територій та висаджування рослин.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Організація класу. 

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3. Вправа «Мікрофон».

Слайд 4. Вправа «Мікрофон».

Слайд 5. Біологічний детектив.

Слайд 6. Біологічний детектив.

Слайд 7. Тренуйся думати.

Слайд 8. Тренуйся думати.

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 9. Робота з інформацією.

Слайд 10. Робота з інформацією.

Слайд 11. Робота з інформацією.

Слайд 12. Цікаво знати.

Слайд 13. Цікаво знати.

Слайд 14. Робота з інформацією.

Слайд 15. Асоціативний ряд.

Слайд 16. Слово вчителя.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

Закріплення вивченого.

Слайд 18. Виконуємо завдання.

Слайд 19. Міркуємо.

Слайд 20.  Міркуємо.

Слайд 21. Пошукова робота.

Слайд 22. Міркуємо.

Слайд 23. Робота в групах.

Слайд 24. Складаю рефлексивну мозаїку.

Слайд 25. Домашнє завдання.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 25. Рефлексія. Вправа «Скриньки настрою».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні