Каталог матеріалів

Урок №4 з біології для 7 класу. П. Балан, О. Козленко - Для чого потрібно берегти біорізноманіття нашої планети? (продовження)

Безкоштовно

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником за підручником «Біологія». Автори: Павло Балан, Олександр Козленко, Людмила Остапченко, Ольга Кулініч, Людмила Юрченко для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №4

Тема. Для чого потрібно берегти біорізноманіття нашої планети?

Мета: ознайомити учнів з поняттям «біорізноманіття»; пояснити, що таке екосистема та які її складові; продемонструвати взаємозв'язок між усіма живими організмами на планеті; показати наслідки знищення біорізноманіття для природи і людини; формувати вміння працювати з різними джерелами інформації; розвивати вміння узагальнювати та систематизувати знання; сприяти розвитку пізнавального інтересу до біології; виховувати бережливе ставлення до природи; формувати науковий світогляд; виховувати повагу до думки інших.

Очікувані результати:

Знати та розуміти:

  • що таке біорізноманіття і чому воно важливе;
  • які існують різні види рослин і тварин;
  • як взаємодіють між собою живі організми та нежива природа;
  • які загрози існують для біорізноманіття;
  • чому важливо берегти рідкісні та зникаючі види.

Вміти:

  • пояснювати значення біорізноманіття для життя на Землі;
  • наводити приклади взаємозв'язків між живими організмами;
  • оцінювати вплив людської діяльності на природу;
  • пропонувати способи збереження біорізноманіття.

Застосовувати знання:

  • у повсякденному житті дотримуватися правил екологічної безпеки;
  • берегти природу та її багатства;
  • сприяти розповсюдженню знань про важливість збереження біорізноманіття серед однолітків та дорослих;
  • брати участь у акціях з очищення територій та висаджування рослин.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Організація класу. 

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3. Вправа «Мікрофон». 

Слайд 4. Вправа «Мікрофон». 

Слайд 5. Міркуємо.

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 6. Слово вчителя.

Слайд 7. Слово вчителя.

Слайд 8. Слово вчителя.

Слайд 9. Виконайте завдання.

Слайд 10. Цікаво знати.

Слайд 11. Слово вчителя.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Закріплення вивченого.

Слайд 13. Асоціативний ряд.

Слайд 14. Пошукова діяльність.

Слайд 15. Робота в групах.

Слайд 16. Індивідуальна робота.

Слайд 17. Тестові завдання з теми.

Слайд 18. Тестові завдання з теми.

Слайд 19. Тестові завдання з теми.

Слайд 20. Виконайте завдання.

Слайд 21. Рефлексивна мозаїка.

Слайд 22. Домашнє завдання.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 23. Рефлексія. Вправа «Скриньки настрою».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні