Каталог матеріалів

Урок №4 для 5 класу з образотворчого мистецтва за Масол Л. М. - Барвиста магія народного малярства

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку образотворчого мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Масол»

Урок №04. Барвиста магія народного малярства

Традиції українського народного малярства. Петриківський розпис. Самчиківський розпис. Симетрична та асиметрична композиція

Сприймання: О. Дзень Триптих «Свято врожаю», М. Приймаченко «Соняшники з бджолами та горохом», К. Білокур «Колгоспне поле», Г. Собачко-Шостак «Шпаківня», М. Тимченко «Райський птах», А. Пікуш «Розпис на склі», Г. Назаренко «Декоративна таріль».

Створення квіткової композиції за традиціями українського народного малярства з використнням мотивів петриківського або самчиківського розпису, прийомів стилізації (акварель, гуаш).

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект, акварельні фарби, гуаш.

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Послухайте вірш Володимира Міщенка «Петриківка».

Слайд4. Поміркуйте.

Слайд5-10. Слово вчителя

Слайд11. Завітайте на сайти, де початківців навчають секретів петриківки.

Слайд12. Надихає і допомагає зануритися в таїну самчиківського розпису відеоурок відомого майстра Віктора Раковського.

Слайд13-16. Слово вчителя

Слайд17. Розглянь репродукцію картини.

Слайд18-20. До портретної галереї. Марія Приймаченко

Слайд21. Розгляньте репродукцію картини.

Слайд22. Слово вчителя

Слайд23. Розгляньте репродукцію картини.

Слайд24-25. Слово вчителя

Слайд26. Завітайте до Національного музею українського народного декоративного мистецтва, щоб глибше зануритися у спадщину митців та мисткинь, про яких ішла мова в підручнику.

Слайд27. Гімнастика для очей.

Практична діяльність учнів

Слайд28-29. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

Слайд30. Намалюйте квіткову композицію за традиціями українського народного малярства, використайте мотиви петриківського або самчиківського розпису, прийоми стилізації (акварель, гуаш).

Слайд31. Мистецькі поради

Слайд32. Послідовність виконання

Слайд33. Гімнастика для очей

Слайд34. Продемонструйте власні роботи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд35-36. Мистецька скарбничка

Слайд37. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд38. Самостійне дослідження, медіапошук

Слайд39. Фантазуємо, експериментуємо, діємо

Рефлексія

Слайд40. Рефлексійна мішень. «Влуч» цеглинкою LEGO в мішень та оціни урок.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні