Каталог матеріалів

Урок №4 для 5 класу з літературного читання за Т. Яценко - Акровірші та авторські загадки у творчості Л. Глібова, їх загальна характеристика

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Яценко Т., Пахаренко В., Слижук О. (2022)» для 5 класу за програмою НУШ.

Урок № 4.

Тема. Акровірші та авторські загадки у творчості Л. Глібова, їх загальна характеристика

Мета: познайомити із літературними загадками; розвивати навички читання, письма, монологічного та діалогічного мовлення, уважність, кмітливість, творчі здібності; виховувати повагу до однокласників, до рідної країни.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: уважно слухає інформацію про малі жанри у фольклорі та літературі; вичерпно відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення; стисло переказує зміст повідомлення про втілення в загадках; передає з використання окремих способів і засобів візуалізації враження від почутого повідомлення; виявляє взаємозв’язок змісту малих жанрів фольклору із власними потребами для особистісного розвитку; читає виразно (зокрема й напам'ять) загадки; розрізняє жанрові особливості загадок; характеризує порушені в загадках проблеми; знаходить у текстах теоретико-літературні поняття, пояснює їх сутність; розпізнає основні художні виражальні засоби у творах малих жанрів фольклору, використовує окремі з них; формулює висновки відповідно до поставленого завдання на основі аналізу творів малих жанрів фольклору про відображення в них народної мудрості; проводить паралелі між образами і ситуаціями, зображеними в загадках, і власним життєвим досвідом; висловлює в усній та/або письмовій формі власні почуття, враження, викликані вивченими загадками, своє ставлення до зображених у творах людей, подій, ситуацій, явищ тощо; обирає для самостійного ознайомлення тексти малих жанрів фольклору і наводить аргументи щодо свого вибору; ефективно використовує інформаційні ресурси (бібліотеки, сайти тощо) для задоволення власних читацьких потреб і розширення кола читацьких інтересів; створює власний медійний продукт (мультфільм, відеоролик, навчальний проект тощо) за мотивами прочитаного; збагачує власне мовлення окремими засобами художньої виразності малих жанрів фольклору.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайди 6-7. Допишіть пропущене.

Вивчення нового матеріалу

Слайди 9-10. Читання загадки Л. Глібова «Бачить – не бачить» (с. 21).

Слайд 11. Мовна скарбничка. Ти вже вмієш.

Слайд 12. Літературознавчий клуб. Перевірка прочитаного (с. 22).

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайди 14-17. Знайомство із загадкою Леоніда Глібова «Котилася тарілочка» (с. 22-23).

Слайди 18-19. Знайомство з ілюстраціями Г. Сокиринської до збірки віршів і загадок Л.Глібова «Котилася тарілочка» https://mala.storinka.org

Слайд 20. Робота в групах. «Читай і досліджуй».

Закріплення вивченого

Слайд 21. Питання – відповідь.

Слайд 22. Рефлексія. Вправа «Загадкові листи».

Слайд 23. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні