Каталог матеріалів

Урок №39 з курсу "Я досліджую світ" для 3 класу за Н. Будною - Гірські породи

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Н. Будна, Т. Гладюк, С. Заброцька, Л. Лисобей, Н. Шост.

Урок №39. Гірські породи

Мета: ознайомити учнів із поняттям "гірські породи", їхніми основними типами (магматичні, осадові, метаморфічні), властивостями та умовами утворення.

Розвивальна мета: Розвивати вміння розпізнавати гірські породи за їхніми зовнішніми ознаками, класифікувати їх за походженням та застосуванням у житті людини.

Виховна мета: Виховувати повагу до природних ресурсів, формувати усвідомлення важливості їх збереження та раціонального використання.

На уроці учні можуть дізнатися про значення гірських порід у природі та житті людини, а також про екологічні аспекти їх видобутку та використання.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Організаційний момент.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд5. Закінчи речення. Обери вірні слова.

Слайд6. Запам’ятай.

Слайд7. Слово вчителя.

Слайд8. Словничок.

Слайд9. Гірські породи можуть бути рідкими, твердими і газоподібними.

Слайд10. Слово вчителя.

Слайд11. Рухлива вправа.

Слайд12. Розглянь деякі тверді гірські породи.

Слайд13. Нафта - найвідоміша рідка гірська порода. 

Слайд14. Природний газ - найвідоміша газоподібна гірська порода.

Слайд15. Робота в підручнику.

Слайд16. Розглянь деякі гірські породи.

Слайд17. Які гірські породи можна побачити на березі річки чи моря, у яру чи кар’єрі?

Слайд18. Слово вчителя.

Слайд19. Граніт.

Слайд20. Пісок і глина.

Слайд21. Фізкультхвилинка.

Слайд22. Як виникають гірські породи.

Слайд23. Створіть колекцію гірських порід, які є у вашій місцевості.

Слайд24. Розглянь схему про утворення кам’яного вугілля.

Слайд25-29. Розгляньте колекцію гірських порід. Порівняйте:

Слайд30. Робота в зошиті.

Слайд31. Упізнай гірські породи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд32. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні