Каталог матеріалів

Урок №38-39 для 3 класу з Я досліджую світ за І. Грущинська - Що таке корисні копалини і як ти можеш їх досліджувати?

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника І. Грущинська, З. Хитра, І Дробязко.

Урок №38-39. Що таке корисні копалини і як ти можеш їх досліджувати?

Мета: продовжувати формувати уявлення учнів про гірські породи, корисні копалини, вчити досліджувати властивості гірських порід, виробляти вміння розрізняти гірські породи; розвивати навички дослідницькою роботи, логічне мислення, спостережливість; виховувати пізнавальний інтерес.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Організація класу.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд5. Пригадай.

Слайд6. Довідничок.

Слайд7-8. Словничок.

Слайд9. Довідничок.

Слайд10. Одні гірські породи розміщені близько біля поверхні Землі, інші – на великих глибинах.

Слайд11. Робота в підручнику.

Слайд12. Щоб добути нафту і природній газ, встановлюють бурові установки.

Слайд13. Кам’яне вугілля здобувають у шахтах на великій глибині.

Слайд14. Залізну руду здобувають у кар’єрах.

Слайд15. Пригадай, у яких станах бувають гірські породи й мінерали.

Слайд16. Слово вчителя.

Слайд17. Розглянь схему. За якими властивостями розрізняють корисні копалини і мінерали.

Слайд18. Рухлива вправа.

Слайд19. Упізнай гірські породи.

Слайд20. Граніт.

Слайд21. Алмаз.

Слайд22. Тальк.

Слайд23. Глина.

Слайд24. Глина – надзвичайно слухняний матеріал.

Слайд25. Деяким корисним копалинам властива – горючість.

Слайд26. Фізкультхвилинка.

Слайд27. Запам’ятай.

Слайд28. Спробуйте дослідити властивості корисної копалини на вибір.

Слайд29. Які гірські породи можна побачити на березі річки чи моря, у яру чи кар’єрі?

Слайд30. У якому стані перебувають ці корисні копалини?

Слайд31-33. Упізнай місце видобутку корисних копалин.

Слайд34. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд35-36. Вправа «Кубик Блума»

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні