Каталог матеріалів

Урок №37 для 4 класу з української мови за М. Захарійчук - Закінчення іменників чоловічого роду на -ар, -яр у родовому відмінку однини.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника УКРАЇНСЬКА МОВА ТА ЧИТАННЯ (у 2-х частинах) Мар’яни Захарійчук

Урок №037. Закінчення іменників чоловічого роду на -ар, -яр у родовому відмінку однини.

Мета: продовжувати знайомити з поняттям відмінювання як зміною форми слова за питаннями, з системою відмінків іменників; проаналізувати закінчення іменників чоловічого роду на –ар, -яр у родовому відмінку; розвивати мовлення учнів, увагу, вміння аналізувати, творче мислення; виховувати інтерес до навчальної праці, старанність, наполегливість, ціннісне ставлення до краси навколишньої природи.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 7. Вправа 136. Розгляньте таблицю. Які закінчення мають іменники чоловічого роду з основою на -ар, -яр у Р. в. й Ор. в. однини? Зроби висновок, звір його з поданим нижче правилом.

Слайд 8. Запам'ятай!

Слайд 9. Вправа 136. Прочитай іменники чоловічого роду з основою на -ар, -яр: школяр, казкар. Запиши їх у формі Ор. в. однини. Перевір правопис іменників за орфографічним словником.

Слайд 10. Рухлива вправа.

Слайд 11. Вправа 137. Прочитай іменники. Випиши іменники у формі Р. в. Випиши іменники у формі Ор. в. Перевір їхні закінчення за орфографічним словником.

Слайд 12. Вправа 137. Прочитай іменники чоловічого роду з основою на -ар, -яр: школяр, казкар. Запиши їх у формі Ор. в. однини. Перевір правопис іменників за орфографічним словником.

Слайд 13. Фізкультхвилинка.

Слайд 14. Вправа 138. Прочитай вірш. До кого звертається авторка вірша?

Слайд 15. Вправа 138. Випиши іменники у формі Кл. в. Постав їх у Р. в. та Ор. в. Познач закінчення. Користуйся орфографічним словником.

Слайд 16. Пояснення домашнього завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні