Каталог матеріалів

Урок №37 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Утворюю слова за допомогою префіксів. Відновлення тексту в буклеті.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 37.  Утворюю слова за допомогою префіксів

Мета: вчити визначати префікс в словах, утворювати слова за допомогою префіксів; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 4. Хвилинка каліграфії.

Слайд 5. Вправа «Словникові слова» (3 клас).

Слайд 6. Вправа «Словникові слова». Склади й запиши речення зі словом акваріум.

Слайд 7. Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 8-9. Вправа 1. Утвори за допомогою префіксів якомога більше слів від слова казати. Запиши їх і познач префікси.

Слайд 10. Вправа 2. Ґаджик вважає, що префікс є словотворчою частиною слова. Чи погоджуєшся ти з ним? Поясни чому.

Слайд 11. Вправа 3. Позмагайся з однокласниками й однокласницями, хто більше утворить слів із префіксом пере-. Запишіть утворені слова. Позначте префікси.

Слайд 12-13. Вправа 4. Прочитай рекламний щит. Про що ти з нього дізнався/ дізналася?

Слайд 14-15. Вправа 5. Допоможи Щебетунчикові відновити програму польотів. Запиши її, вставляючи пропущені префікси в словах.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17-18. Вправа 6. Прочитай про враження друзів від польоту, утворивши від слів, що в дужках, спільнокореневі слова з префіксами. Запиши утворений текст.

Слайд 19-20. Вправа 7. Чи хотілося б тобі побувати на фестивалі повітряних куль? Поясни чому. Напиши про це текст (3–4 речення).

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 21. Вправа «Мікрофон».

Слайд 22. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 23-26. Вправа 8. Запиши, що означає кожний вислів. Познач префікс у виділених словах.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні