Каталог матеріалів

Урок №37 з української мови для 7 класу за О. Авраменко - Дієслова І та ІІ дієвідміни

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 37.

Тема. Дієслова І та ІІ дієвідміни

Мета: сформувати в учнів чітке розуміння поняття «дієвідміна»; ознайомити з особливостями вживання букв е та и в особових закінченнях дієслів різних дієвідмін; виробити навички правильного визначення дієвідміни дієслова та написання особових закінчень; розвивати орфографічну пильність та мовленнєву компетентність; виховувати акуратність і відповідальність при виконанні навчальних завдань.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця впевнено розрізняє дієслова І та ІІ дієвідмін; правильно пише особові закінчення дієслів; уникає типових помилок у написанні дієслів; застосовує отримані знання на практиці під час виконання різних мовленнєвих завдань; відновлює фразеологізми; розв’язує тестові завдання.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 3-4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Спостереження. Прочитайте діалог та виконайте завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Запам’ятай.

Слайд 10. Зауважте.

Слайд 11. Запишіть дієслова у дві колонки: 1) з буквою е (є) на місці пропуску; 2) з буквою и (ї) на місці пропуску. З перших букв записаних слів складіть чоловіче й жіноче ім’я.

Слайди 12-13. Зауважте.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайди 15-16. Щоденні 5.

Слайд 17. Прочитайте деформовані речення. Перепишіть речення, поставивши дієслова, що в дужках, у потрібну форму. Надпишіть час, особу, число над кожним дієсловом.

Слайд 18. Творча майстерня. Перепишіть речення, уставляючи пропущені букви е (є) та и (ї). Наведіть по одному прикладу з вашого життя або художнього твору до кожного з них (усно).

Слайди 19. Відновіть фразеологізми, дібравши пропущені слова з довідки.

Закріплення вивченого

Слайди 20-22. Виконайте завдання в тестовій формі.

Слайд 23. Рефлексія. Вправа «Допитлива квіточка».

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні