Каталог матеріалів

Урок №3 з історії України для 7 класу. О. Пометун, О. Дудар, Н. Гупан - Виникнення Києво-Руської державності.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку історії України з використанням навчального посібника «Історія України» (підручник для 7 класу) О.І. Пометун, О. В. Дудар, Н. М. Гупан

Урок № 3. Виникнення києворуської державності

Мета: визначити роль міста Києва в утворенні держави у східних слов’ян на основі літописних джерел; охарактеризувати роль перших князів у становленні Русі-України; ознайомити з основними версіями походження назви «Русь»; сформувати уявлення про сусідів східних слов’ян і відносини між ними; розвивати ключові компетентності: спілкування державною мовою; математичну компетентність; основні компетентності у природничих науках і технологіях; інформаційно-цифрову компетентність; уміння вчитися впродовж життя; розвивати історичну компетентність (хронологічну, просторову, інформаційну, логічну, аксіологічну); виховувати толерантність і повагу до різних поглядів, релігій, звичаїв і культур, уміння знаходити порозуміння з іншими людьми задля досягнення суспільно значущих цілей.

Очікувані результати. Після цього уроку учні зможуть: знати час утворення Русі-України, дати перших русько-візантійських договорів; вміти розмістити в хронологічній послідовності відомості про утворення Київської держави (Русі-України), правління перших князів (Аскольда, Олега), їхні походи/реформи; визначити внесок у розбудову Київської держави її правителів Аскольда, Олега; розуміти основні версії походження назви «Русь» («Русь-Україна»); роль міста Києва в утворенні Русі; поняття «Русь» («Русь-Україна»).

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Вправа «Крісло автора».

Слайд 4-5. Гра «Правда чи ні».

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 6. Бесіда.

Слайд 7. Робота з картою.

Слайд 8. Розповідь вчителя.

Слайд 9. Робота з підручником.

Слайд 10. Розповідь вчителя.

Слайд 11. Робота з історичним джерелом.

Слайд 12. Робота з ілюстраціями. Бесіда.

Слайд 13. Розповідь вчителя.

Слайд 14. Робота з ілюстраціями.

Слайд 15. Розповідь вчителя.

Слайд 16. Робота з підручником.

Слайд 17-18. Думки істориків.

Слайд 19-21. Розповідь вчителя.

Слайд 22. Творче завдання. Робота з підручником.

Слайд 23. Робота з термінами і поняттями.

Слайд 24. Робота з історичним джерелом.

Слайд 25. Робота з ілюстраціями. Бесіда.

Слайд 26. Online завдання.

Слайд 27. Гімнастика для очей.

Слайд 28. Online завдання.

Слайд 29. Розповідь вчителя.

Слайд 30-31. Робота з історичним джерелом.

Слайд 32. Робота з візуальним джерелом.

Слайд 33. Розповідь вчителя.

Слайд 34-35. Робота з історичним джерелом.

Слайд 36. Робота з візуальним джерелом.

Слайд 37. Практичне завдання. «Діаграма Венна».

Слайд 38. Робота з картою.

Слайд 39. Робота з ілюстраціями. Робота в групах.

Слайд 40. Творче завдання. Робота в групах.

Слайд 41. Вправа «Крісло автора».

Слайд 42. «Сторітелінг». Робота в групах.

Слайд 43. Вправа «Крісло автора».

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 44-45. Фронтальне опитування

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні