Каталог матеріалів

Урок №3 з історії України для 7 класу. .Я. Щупак, О.В. Бурлака та ін. - Утворення держави Русі-України.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку історії України з використанням навчального посібника «Історія України» (підручник для 7 класу) Щупак І.Я., Бурлака О.В., Дрібниця В.В., Желіба О.В., Піскарьова І.О.

Урок №3. Утворення держави Русі-України.

Мета: визначити роль міста Києва в утворенні держави у східних слов’ян на основі літописних джерел; охарактеризувати роль перших князів у становленні Русі-України; ознайомити з основними версіями походження назви «Русь»; сформувати уявлення про сусідів східних слов’ян і відносини між ними; розвивати ключові компетентності: спілкування державною мовою; математичну компетентність; основні компетентності у природничих науках і технологіях; інформаційно-цифрову компетентність; уміння вчитися впродовж життя; розвивати історичну компетентність (хронологічну, просторову, інформаційну, логічну, аксіологічну); виховувати толерантність і повагу до різних поглядів, релігій, звичаїв і культур, уміння знаходити порозуміння з іншими людьми задля досягнення суспільно значущих цілей.

Очікувані результати. Після цього уроку учні зможуть: знати час утворення Русі-України, дати перших русько-візантійських договорів; вміти розмістити в хронологічній послідовності відомості про утворення Русі-України, правління перших князів, їхні походи/реформи; визначити внесок у розбудову Київської держави її правителів Аскольда; розуміти основні версії походження назви «Русь» («Русь-Україна»); роль міста Києва в утворенні Русі; поняття «Русь» («Русь-Україна»).

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Вправа «Крісло автора».

Слайд 4-5. Гра «Правда чи ні».

Слайд 6. Фронтальна бесіда.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 7-8. Розповідь вчителя.

Слайд 9. Розповідь вчителя. Історичні подробиці.

Слайд 10. Бесіда.

Слайд 11-12. Робота з відео.

Слайд 13-14. Робота з історичним джерелом.

Слайд 15-17. Розповідь вчителя.

Слайд 18. Робота з термінами і поняттями.

Слайд 19-20. Робота з історичним джерелом.

Слайд 21. Робота з підручником. Бесіда.

Слайд 22. Гімнастика для очей.

Слайд 23. Робота з підручником.

Слайд 24-25. Робота з історичним джерелом.

Слайд 26-27. Робота з візуальним джерелом.

Слайд 28. Думки істориків.

Слайд 29. Практичне завдання.

Слайд 30. Робота з ілюстраціями. Робота в групах.

Слайд 31. Вправа «Крісло автора».

Слайд 32. Творче завдання. Робота в групах.

Слайд 33. Вправа «Крісло автора».

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 34. Online завдання

Слайд 35. Фронтальне опитування

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні