Каталог матеріалів

Урок №3 з всесвітньої історії для 7 класу. О. Пометун, Ю. Малієнко, О. Дудар - Перші середньовічні держави

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку всесвітньої історії з використанням навчального посібника «Всесвітня історія» (підручник для 7 класу) О . І. Пометун, Ю. Б. Малієнко, О. В. Дудар

Урок №3. Перші середньовічні держави

Мета: пояснити значення вислову «варварські королівства»; визначити, які «варварські королівства» виникли на території Західної Римської імперії та їхні території; з’ясувати хронологічні межі існування Франкського королівства; охарактеризувати організацію влади у «варварських королівствах» та Франкській імперії; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власну думку; удосконалювати навички роботи з атласом та контурними картами; формувати інтерес до вивчення теми.

Очікувані результати. Після цього уроку учні зможуть: пояснювати значення вислову «варварські королівства»; визначати, які «варварські королівства» виникли на території Західної Римської імперії та їхні території; з’ясовувати хронологічні межі існування Франкського королівства; характеризувати організацію влади у «варварських королівствах» та Франкській імперії

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Вправа «Крісло автора»

Слайд 4. Фронтальна бесіда.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 5. Розповідь вчителя.

Слайд 6. Робота з картою.

Слайд 7. Фронтальна бесіда.

Слайд 8. Робота з термінами і поняттями.

Слайд 9. Розповідь вчителя.

Слайд 10-22. Робота з ілюстраціями.

Слайд 12. Розповідь вчителя.

Слайд 13. Робота з підручником.

Слайд 14. Робота з ілюстраціями. Робота в групах

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Розповідь вчителя.

Слайд 17-19. Практичне завдання. Робота з історичними джерелами

Слайд 20. Вправа «Крісло автора».

Слайд 21. Розповідь вчителя.

Слайд 22. Робота з термінами і поняттями.

Слайд 23. Робота з історичним джерелом.

Слайд 24. Робота з картою.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 25-26. Фронтальне опитування.

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні