Каталог матеріалів

Урок №3 для 5 класу з курсу "Здоров’я, безпека та добробут" за О. Шиян - Навчаємося впродовж життя.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку інтегрованого курсу за підручником «Здоров’я, безпека та добробут». Автори: Шиян О. І., Волощенко О. В., Дяків В. Г., Козак О. П., Седоченко А. Б. для 5 класу за програмою НУШ

Урок №003. Навчаємося впродовж життя.

Мета: розуміти, що означає «уміння вчитися»; визначати, ідентифікувати та обговорювати фізичні, психічні (у тому числі емоційні) і соціальні зміни, які відбуваються під час переходу в основну школу; організовувати власний освітній простір; раціонально розподіляти час; виявляти чуйне ставлення до людей з особливими потребами.

Очікувані результати: учень усвідомлює мету навчання та наводить переваги розвитку навичок навчання, ідентифікує та обговорює фізичні, психічні й соціальні зміни, які відбуваються під час переходу в основну школі; визначає способи та засоби для організацій власного освітнього простору й раціонального розподілу часу.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

Слайд 4. Вправа для очей.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 5. Робота з підручником.

Слайд 6. Перехід із початкової школи в середню, звичайно, викликає хвилювання. Проте в тебе вже є здобутки в навчанні.

Слайд 7. Обговоріть, що змінилося у вашому житті, коли ви перейшли до 5 класу. Розкажіть, що ви відчуваєте.

Слайд 8. Рухлива вправа.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 9. Робота з підручником.

Слайд 10. Олег поскаржився своєму дідусеві, що під час виконання домашнього завдання він швидко втомлюється. Які поради міг дати дідусь онукові?

Слайд 11. Що робити, аби впоратися з утомою? Для цього існують два важливих правила.

Слайд 12. На запитання “Уміння вчитися — це як?” п’ятикласники та п’ятикласниці дали такі відповіді. Доповни їх своїми думками.

Слайд 13. Прочитай, яка ситуація виникла в Наталі. Як ти думаєш, чому так сталося? Чи пов’язана ця ситуація з умінням учитися? Обґрунтуй свою думку.

Слайд 14. Оціни та поясни, наскільки в тебе сформоване вміння вчитися.

Слайд 15. Прочитай текст, подумки виділи нову для тебе інформацію та занотуй у зошиті. Підкресли те, про що хочеться дізнатися більше, та за бажання досліди ці теми у вільний час.

Слайд 16. Запам'ятай!

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 17. Зверни увагу!

Слайд 18. Учні та учениці 5 класу на перерві прийшли до своєї першої вчительки. Марина Дмитрівна зраділа й попросила дітей дати поради першокласникам і першокласницям — як навчитися вчитися. Доповни поради власними та поясни, чому це важливо.

Слайд 19. Визнач, яких складників добробуту стосується кожна з порад із завдання 9.

Слайд 20. Прочитай прислів’я про знання.

Підсумок

Слайд 21. Домашнє завдання.

Рефлексія

Слайд 22. Рефлексія «Запитання від віртуального друга».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні