Каталог матеріалів

Урок №3 для 4 класу з образотворчого мистецтва за Л. Масол - Мистецтво крізь віки Види декоративно-ужиткового мистецтва. Створення об’ємності предмета на площині.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Урок №03 Мистецтво крізь віки. Види декоративно-ужиткового мистецтва. Створення об’ємності предмета на площині. Натюрморт з різних предметів побуту

Мета: ознайомити учнів з поняттям «декоративно-ужиткове мистецтво»; поглибити знання про натюрморт та правила створення об’ємності предмета на площині; учити розпізнавати та аналізувати види декоративного мистецтва; розвивати художній смак, інтерес до народних ремесел; виховувати почуття національної свідомості, гордості за спадщину рідного краю, інтерес до пізнання українського народного мистецтва.

Обладнання: мультимедійний комплект, олівці.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд3. Людина за своєю природою – художник.

З давніх-давен нею ке­рувало бажання збагатити красою усе, що її оточувало й до чого тор­калися її руки. З цією метою на прості тканини наносили вишиті візе­рунки,

Слайд4. керамічні вироби прикрашали видавленими, прошкрябаними і намальованими орнаментами. Візерунок надавав предмету особливої краси, багатства й ошатності. Прикрашену річ оцінювали вже не тіль­ки за користь, але й за майстерність виконання.

Слайд5. Україна – край давньої та багатої культури, де з покоління в по­коління зберігалося народним генієм все цінне.

Слайд6. Ста­родавні гончарі, ковалі, ткачі, кравці і взагалі ремісники, майстри де­коративно-ужиткового мистецтва, створювали справжні шедеври, які ми можемо побачити сьогодні в музеях, картинних галереях і на ви­ставках.

Слайд7. Художньо виконані предмети побуту – одяг, посуд, меблі, ки­лими, вишивки, ювелірні вироби, мереживо, керамічні іграшки тощо – називаються предметами декоративно-ужиткового мис­тецтва. У них поєднуються краса і зручність, практичність і доціль­ність.

Слайд8. Декоративно-ужиткове мистецтво – мистецтво виготовлення та художнього оформлення виробів побутового призначення.

Слайд9. Це мистецтво стало і сучасним.

Професійні художники зображують його вироби на своїх картинах.

Слайд10. Поміркуйте, до якого виду декоративно-ужиткового мистецтва можна віднести вироби.

Слайд11. Пригадайте, що таке натюрморт?

Слайд12. Розгляньте картину, що на ній зображено? Як художник розмістив предмети натюрморту?

Слайд13. Для створення враження об’ємності предмета на площині треба.

Практична діяльність учнів

Слайд14. Фізкультхвилинка.

Слайд15-16. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

Слайд17. Намалюйте натюрморт (графічні матеріали). Або створіть на столі натюрморти з різних предметів побуту, зробіть світлини на телефон. Надішліть свої фото друзям.

Слайд18. Послідовність малювання натюрморту.

Підсумок

Слайд19. Рухлива вправа

Слайд20. Продемонструйте власні малюнки.

Слайд21. Здійсніть віртуальну екскурсію до Національного музею українського народного декоративного мистецтва.

Слайд22. Віднайдіть в побуті зразки декоративно-ужиткового мистецтва. Поміркуйте, чи сучасні вони.

Рефлексія

Слайд23. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні