Каталог матеріалів

Урок №3 для 5 класу з літературного читання за В. Заболотним - Чарівні істоти українського міфу .Міфи “Берегиня”, Легенда “Чому пес живе коло людини?

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Заболотний В., Заболотний О., Слоньовська О., Ярмульська І. (2022)» для 5 класу за програмою НУШ.

Урок № 3.

Тема. Чарівні істоти українського міфу. Міф “Берегиня”, легенда “Чому пес живе коло людини?”

Мета: закріпити поняття міф, легенда, вчити розрізняти ці жанри, доводити за прочитаним твором, до якого жанру він відноситься; розвивати навички читання, письма, монологічного та діалогічного мовлення, аргументування власної думки; виховувати повагу до однокласників, до інакшої думки, до читання та рідної країни.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: читає міфи у різний спосіб відповідно до мети читання; розрізняє міфи та легенди за тематичним спрямуванням та жанровими особливостями; переказує зміст міфів та легенд, визначаючи тему; визначає спільні та різні елементи і форми подібних за певними структурними ознаками текстів; характеризує персонажів, ураховуючи їх емоційний стан, поведінку та вчинки, виявляючи толерантність.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 4-6. Перевірка домашнього завдання.

Слайди 7-9. Робота за міфом “Берегиня”.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 11. Аналізуємо!

Слайди 12-13. Робота з теорією літератури. Заповнення пропусків.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. Робота з літературним текстом: читання легенди "Чому пес живе коло людини?".

Закріплення вивченого

Слайд 16-17. Перевірка прочитаної легенди.

Слайд 18. Переказ легенди.

Слайд 19. Аналізуємо!

Слайд 20. Міркуємо!

Слайд 21. Рефлексія. Вправа «Мій настрій».

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні