Каталог матеріалів

Урок №27 для 2 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розпізнаю пряме і переносне значення слів. Складання роз­повіді про море за картиною і поданими словами

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 2 класу у 2-х частинах, частина 1; зошит «Я дружу зі словом», у 2-х частинах, зошит з розвитку мовлення «Подружися зі словом»)

Урок №27. Розпізнаю пряме і переносне значення слів. Складання роз­повіді про море за картиною і поданими словами

Мета: вчити спостерігати і досліджувати значення слів, складати і записувати речення за малюнками та поданими запитаннями; виховувати спостережливість, інтерес до оточуючого, любов до природи.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-5. Хвилинка каліграфії.

Слайд 6. Розгадай ребус Родзинки і дізнаєшся, куди потрапив вітрильник з мандрівниками. Запиши слово відгадку. 

Слайд 7. Ґаджикові цікаво, чи знаєш ти, що таке море. Перевір себе за словником.

Слайд 8-9. Позмагайся з друзями – хто більше добере слів, пов'язаних з морем. Запиши свої слова в зошиті.

Слайд 10. Рухлива вправа.

Слайд 11-12. Розглянь світлину. Склади за нею два речення про море й запиши.

Слайд 13. Фізкультхвилинка.

Слайд 14. Прочитай речення, яке склала Читалочка. Чи про справжнє море в ньому йдеться? 6. Поясни, що означає слово море в цьому реченні. Поміркуй, чому Читалочка використала саме це слово.

Слайд 15. Як ти думаєш, чи правильно Читалочка використала слово море? Перевір себе за правилом.

Слайд 16-17. Допоможи Щебетунчикові вибрати сполучення слів у переносному значенні. Запиши їх. Склади речення з одним із вибраних сполучень слів і запиши.

Слайд 18. Розглянь картину Івана Айвазовського. Добери й запиши слова, якими можна описати це море. Скористайся довідкою.

Слайд 19. Продовж розповідь про море за картиною. Допиши ще 2-3 речення.

Слайд 20. Рухлива вправа.

Слайд 21. Пояснення домашнього завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні