Каталог матеріалів

Урок №26 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Визначаю рід і число іменників

«____»___________20___ року 

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової, Л.А.Гайової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 26. Визначаю рід і число іменників

Мета: узагальнити знання про іменники; вміти визначати рід і число іменників; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни та країн-сусідів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Дерево успіху».

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 6.  Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 7-8.  Вправа 1. Розгляньте у групі однокласників таблицю. Дайте відповіді на запитання Читалочки.

Слайд 9-10.  Вправа 2. Допоможи Щебетунчикові змінити за числами подані в таблиці іменники. Постав їх у формі множини і запиши. Познач закінчення.

Слайд 11-12.  Спиши повідомлення Родзинки. Підкресли іменники, вжиті в однині. Познач над кожним його рід.

Слайд 13. Вправа 4. Розгляньте у групі однокласників етикетку. Користуючись довідкою, перевірте, чи якісний цей шоколад. Яка ще інформація з етикетки важлива для вас?

Слайд 14-15. Вправа 5. Розглянь таблицю. Зроби висновок, чи варто тобі вживати шоколад. Чому? Напиши про це текст (3–4 речення).

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17-18. Вправа 6. Прочитай і запиши імена швейцарських друзів Родзинки. Познач закінчення у цих словах. Запиши українські імена з такими закінченнями.

Слайд 19-21. Вправа 7. Прочитай, якою мовою розмовляють мешканці Швейцарії. Від виділених слів утвори іменники жіночого роду й запиши. Підкресли власні назви.

Слайд 22-23. Вправа 8. Пригадай, з якої мови подані слова. Що вони означають? Запиши відповідні українські ввічливі вислови. Підкресли в них іменники. Познач зверху їх рід.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 24. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 25. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 26-30. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні