Каталог матеріалів

Урок №26 для 1 класу з образотворчого мистецтва за Л. Аристовою - Чарівна писанка

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку образотворчого мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Аристова, Н. Чєн»

Урок №26 Чарівна писанка

Традиції святкування народних весняних свят (Великдень), писанка, писанкові символи.

СМ: Ю. Мацик «Веселе свято», світлини із зображеннями писанок.

ХТД: створення власної писанки з побажаннями (свічка або воскові мілки (воскова пастель), акварельні фарби)

Мета: розширити знання учнів про традиції та звичаї Великодня; вчити малювати найпростіші елементи й орнаменти писанок; розвивати уяву, фантазію, творчі здібності учнів; виховувати інтерес до народної творчості, до звичаїв рідного краю.

Очікувані результати: здобувач освіти уміє застосовувати різні виразні засоби творення художніх образів, практично освоює основи художньої мови декоративного мистецтва та способи художньо-творчого самовираження; сприймає, аналізує твори мистецтва та виявляє до них емоційно-ціннісне ставлення; соціалізується засобами мистецтва, усвідомлює власне «Я», презентує результати своєї творчості, взаємодіє з іншими через мистецтво у середовищі.

Формування ключових компетентностей:

вільне володіння державною мовою:  усного висловлювання своїх вражень від мистецтва; за допомогою коментування дорослого й оцінювання власної художньо-творчої діяльності;

екологічної: спостереження, дослідження та явищ природи засобами мистецтва;

навчання впродовж життя: формування уміння визначати власні художні інтереси, прагнення доцільно використовувати свій час для творення мистецтва;

громадянської та соціальної: співпраці з іншими, використання мистецтва для отримання задоволення (впливу на власний емоційний стан)

Обладнання: мультимедійний комплект, олівці, фломастери.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Розгляньте зображення.

Слайд4. Відгадайте загадку.

Слайд5. Рухлива вправа.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд6. Слово вчителя

Слайд7. Запам’ятайте!

Слайд8. Слово вчителя

Слайд9. Послухайте вірш Надії Кметюк.

Слайд10. Перегляньте мультфільм про писанку.

Слайд11. Вправа «Мікрофон»

Слайд12. Секрети образотворчого мистецтва

Слайд13. Перегляньте відео.

Слайд14. Розгляньте писанки.

Слайд15-19. Ознайомтесь з техніками розпису великодніх яєць.

Слайд20. Запам’ятайте значення кольорів на писанках.

Слайд21. Фізкультхвилинка.

Практична діяльність учнів

Слайд22-23. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

Слайд24. Намалюйте власну писанку з побажаннями, обираючи потрібні зображення.

Слайд25. Послідовність виконання

Слайд26. Гімнастика для очей

Слайд27. Продемонструйте власні малюнки.

Слайд28. Поцікавтеся в родинному колі, які писанки поширені у вашому рідному краї.

Підсумок

Рефлексія

Слайд29. Рефлексія. Вправа «Емоційне яєчко»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні