Каталог матеріалів

Урок №26 з хімії для 7 класу за Л. Мідак - Аналіз діагностувальної роботи. Робота над виправленням та попередженням помилок.

«     »__________ 20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплект: Хімія 7 клас Л. Я. Мідак, О. В. Кузишин, Ю. Д. Пахомов, Х. В. Буждиган («Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» наказ Міністерства освіти і науки України від 05.02.2024 № 124) (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок № 26. Повторення. Досліджуємо речовини та суміш

Мета: Навчити розрізняти чисті речовини від сумішей. Навчити учнів планувати процес розділення суміші на основі її властивостей. Навчити учнів розраховувати маси компонентів суміші за відомими масовими частками. Навчити визначати масову частку компонентів у суміші за відомими масами речовин. Розвивати в учнів логічне мислення, вміння самостійно працювати з інформацією, порівнювати хімічні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, вміння робити висновки, узагальнення. Формувати здатність учнів отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, формувати культуру спілкування, прививати інтерес до предмету. Описувати тенденції розвитку природничих наук, техніки і технологій.

Очікувані результати:

Учні зможуть розрізняти чисті речовини від сумішей. Учні зможуть планувати процес розділення суміші на основі її властивостей. Учні зможуть розраховувати маси компонентів суміші за відомими масовими частками. Учні зможуть визначати масову частку компонентів у суміші за відомими масами речовин. Учні навчаться самостійно знаходити, аналізувати та узагальнювати інформацію про хімічні процеси, ефективно використовувати різні джерела для вирішення конкретних задач. Формується інтерес до предмету хімії, розуміння її важливості для сучасного суспільства, а також позитивне ставлення до дослідницької діяльності та природничих наук. Учні зможуть конструктивно взаємодіяти з однокласниками та вчителем, аргументовано висловлювати свої думки та дискутувати на теми, пов’язані з хімією. Вони усвідомлять значення науки і техніки в сучасному світі, розуміючи, що знання про природу є результатом тривалої та систематичної наукової діяльності, зокрема експериментальної. У результаті формується всебічно розвинена особистість з чітким уявленням про значення хімії та природничих наук у повсякденному житті і розвитку суспільства.

 Обладнання: мультимедійний комплект, суміш піску із сіллю, терези, хімічні склянки, мірний циліндр, випарна порцелянова чашка, скляна паличка з гумовим наконечником, ложечка,фільтрувальний папір, лійка, штатив, пальник, вода..

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-2. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Сьогодні ми повторимо важливі поняття про речовини та суміші, з якими вже знайомі. Ми дослідимо, як можна розділяти різні суміші, використовуючи різні методи, та навчимося розраховувати масову частку речовин у розчинах. Ці знання допоможуть нам зрозуміти, як очищують воду, як отримують корисні речовини з природних матеріалів і навіть як створюють нові матеріали для використання в побуті та промисловості. Давайте разом досліджувати хімію та відкривати її захопливий світ!

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 4. Класифікація складних речовин

Слайд 5. Тренувальна вправа – «Речовина. Матеріал. Тіло»

Слайд 6. Поняття коефіцієнта

Слайд 7. Поняття коефіцієнта

Слайд 8. Вимова формул

Слайд 9. Властивості

Слайд 10. Фізичні властивості

Слайд 11. Робота в групах

Слайд 12. Методи розділення

Слайд 13. Робота в групі

Слайд 14. Склад чистих речовин і сумішей

Слайд 15. Суміш заліза та сірки

Слайд 16. Назви неметалів

Слайд 17. Властивості деяких металів

Слайд 18. Робота в парі

Слайд 19. Випарювання

Слайд 20. Розділення суміші дією магніту

Слайд 21. Принцип дії дистилятора

Слайд 22. Відстоювання

Слайд 23. Фільтрування

Слайд 24. Робота в парі

Слайд 25. Від хімічних елементів до хімічних сполук

Слайд 26. Масова частка

Слайд 27. Масова частка

Слайд 28. Робота в парі

Слайд 29. Обчислення маси компонента

Слайд 30-34. Масова частка розчиненої речовини в розчині

Слайд 35. Приклад 1

Слайд 36. Продовження. Приклад 1

Слайд 37. Приклад 2

Слайд 38. Продовження. Приклад 2

Слайд 39. Приклад 3

Слайд 40. Приклад 4

Слайд 41. Продовження. Приклад 4

Слайд 42. Розділення суміші піску із сіллю.

Слайд 43-46. Порядок виконання роботи

Слайд 48-51. Робота на уроці

Слайд 52-55. Робота в групах

Слайд 56-58. Робота на уроці

Слайд 59-65. Робота в зошиті

 УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 66. Стисло про основне.

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні