Каталог матеріалів

Урок №25 з музичного мистецтва для 7 класу. Л. Масол, О. Калініченко - Вірші, перетворені на пісенні мелодії

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Масол, О. Калініченко»

Урок №25. Вірші, перетворені на пісенні мелодії

Зв’язок музики і поезії. Інтонація.

СММ: «Бандуристе, орле сизий!»; кліп «Тополя»; Відео «Хотіла б я піснею стати», вірші Лесі Українки (різні версії). відео «Не моя»; м/ф «Крила» (Б. Ступка) Пісня «Крила» (гурти «Kozak System», «Ptakha»).

ХТД: розучування пісні «Крила» на вірші Л. Костенко або «Хотіла б я піснею стати» на вірші Лесі Українки    

   Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання:  мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Обговоріть.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд4-5. Слово вчителя

Слайд6. Послухайте: «Бандуристе, орле сизий!» (Національна капела бандуристів)

Слайд7. Послухайте: «Бандуристе, орле сизий!» («Шпилясті Кобзарі»)

Слайд8. Послухайте: «Тополя» (гурт «Хочу ще»).

Слайд9. Обговоріть.

Слайд10-13. Слово вчителя

Слайд14. Прочитайте згадані вище вірші, простежте за логічними наголосами, паузами.

Слайд15. Перегляньте відео «Хотіла б я піснею стати», вірші Лесі Українки (AI версія від Нейро Бандури).

Слайд16. Перегляньте відео «Хотіла б я піснею стати», вірші Лесі Українки.

Слайд17. Обговоріть.

Слайд18. Перегляньте відео «Не моя» (гурт «Kozak System», основа — вірш В. Симоненка, доповнення до пісні — О. Положинського).

Слайд19. Обговоріть.

Слайд20. Гімнастика для очей

Слайд21-22. Слово вчителя

Слайд23. Перегляньте:  Богдан Ступка декламує вірш Ліни Костенко «Крила».

Слайд24. Слово вчителя

Слайд25. Послухайте: пісня «Крила» (гурт «Kozak System»).

Слайд26. Послухайте: пісня «Крила» (гурт «Ptakha»).

Слайд27. Обговоріть.

Слайд28. Виконайте фрагменти пісень «Крила» і «Хотіла б я піснею стати» в різних манерах співу (вокаліз, реп).

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд29. Мистецька скарбничка

Слайд30. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд31. Самостійне дослідження, медіапошук

Слайд32. Фантазуємо, експериментуємо, діємо

Рефлексія

Слайд33. Рефлексія «Яблучний настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні