Каталог матеріалів

Урок №24 з музичного мистецтва для 7 класу. Л. Масол, О. Калініченко - Новаторські пошуки в царині музичної мови, жанрів і форм

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Масол, О. Калініченко»

Урок №24. Новаторські пошуки в царині музичної мови, жанрів і форм

Новації в царині музичної мови (алеаторика, додекафонія), жанрів (інструментальний театр, перформанс).

СММ: А. Онеггер. Пасифік 231, А. Шенберг. Місячний П’єро: № 5 - Вальс, № 6 - Мадонна; Ф. Шопен Вальс, Л.Беріо, Секвенція для тромбона. А. Загайкевич. Саундтрек з к/ф «Мамай».

ХТД: Музика і вірші Л. Горової. «Музика звучить»

   Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання:  мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Обговоріть.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд4-9. Слово вчителя

Слайд10. Прослухайте: Артюр Онеґґер. Расіfіc 231.

Слайд11. Обговоріть.

Слайд12. Проведіть аналогію відображення динаміки в музиці та в композиції українського художника Костянтина Піскорського, сучасника Артюра Онеґґера.

Слайд13. Слово вчителя

Слайд14-17. До портретної галереї

Слайд18-22. Слово вчителя

Слайд23. Прослухайте: Фредерік Шопен. Вальс.

Слайд24. Прослухайте: Арнольд Шенберг. «Місячний П’єро» (№ 5 — «Вальс Шопена).

Слайд25. Прослухайте: Арнольд Шенберг. «Місячний П’єро» (№ 6 — «Мадонна. Аve Maria»).

Слайд26. Обговоріть.

Слайд27. Гімнастика для очей

Слайд28. Слово вчителя

Слайд29. Прослухайте: Лучано Беріо. Секвенція для тромбона.

Слайд30-34. Слово вчителя

Слайд35. Перегляньте: К/ф «Мамай» (фрагмент із саундтреком Алли Загайкевич).

Слайд36. Послухайте пісню «Музика звучить». Музика і слова Лесі Горової

Слайд37-38. Розучуємо пісню «Музика звучить»

Слайд39. Виконуємо пісню «Музика звучить»

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд40. Мистецька скарбничка

Слайд41. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд42. Самостійне дослідження, медіапошук

Слайд43. Фантазуємо, експериментуємо, діємо

Рефлексія

Слайд44. Рефлексія «Запитання від віртуального друга»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні