Каталог матеріалів

Урок №22 для 2 класу з музчисного мистецтва за М.Л. Масол - Оперний театр. Слухання: М. Лисенко опера-казка «Коза-Дереза» (пісні Кози, Лисички, Рака).

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л.М. Масол»

Урок №22. Оперний театр. Слухання: М. Лисенко опера-казка «Коза-Дереза» (пісні Кози, Лисички, Рака). Виконання: М. Лисенко, вірші народні «Пісня Лисички», «Теми Кози і Рака».

Мета: надати учням уявлення про оперу як музично-театральний твір, на прикладі дитячої опери М. Лисенка «Коза-дереза», що спілкується з глядачами вокальною мовою; розвивати інтерес до народних пісень, вміння інтерпретувати музичний твір, вокально-хорові виконавські навички; образно мислити під час слухання музичних творів, розвивати в учнів уміння сприймати музику та визначати засоби її виразності виховувати інтерес до музики українських композиторів і творів, написаних за сюжетами.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд4. Опера — спектакль, зміст якого розкривається за допомогою співу та гри оркестру.

Слайд5-7. Микола Лисенко «Коза-Дереза».

Слайд8. Опера-казка «Коза-Дереза».

Слайд9. Дай відповідь на питання чи виконайте завдання:

  • Як називаються пісні головних героїв опери?
  • Порівняй арії Кози, Лисички і Рака. Яка з мелодій подібна до цих ліній?

Слайд10. Фізкультхвилинка.

Слайд11. Слухання музичного твору «Пісня Лисички»

Слайд12. «Пісня Лисички» – розучування слів.

Слайд13. Виконання «Пісня Лисички»

Слайд14. Теми Кози та Рака

Слайд15. Передай характери казкових героїв за допомогою жестів і танцювальних рухів. Пригадай, які дитячі опери ти вже знаєш

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні