Каталог матеріалів

Урок №2-3 з географії для 6 класу за С. Коберніком, Р. Коваленко - Звідки та як добирати географічні знання. Значення географічних знань у сучасному світі.

Безкоштовно

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» » з використанням навчального посібника С. Кобернік, Р. Коваленко (2023).

Урок №2-3. Звідки та як добирати географічні знання. Значення географічних знань у сучасному світі. Проєктна робота. Складання опису географічного об’єкта нашої місцевості.

Мета: ознайомити з методами географічних досліджень, висвітлити досягнення сучасних наукових досліджень Землі та винаходи, що сприяють розвитку географічних знань, навчити використовувати друковані та електронні джерела географічної інформації для отримання актуальних знань про наш планету, вивчити джерела, методи та значення географічних знань в сучасному світі.

Очікуванні результати: учні розуміють важливість вивчення Землі для збереження природних ресурсів, прогнозування кліматичних змін, розв'язання екологічних проблем та загального кращого розуміння світу, називають різні методи дослідження Землі, такі як експедиції, дистанційне зондування, використання супутників і дронів, географічні інформаційні систем, знають про актуальні дослідження в географії, розуміють різні види друкованих джерел географічної інформації, таких як підручники, атласи, наукові статті тощо, знають про роль електронних джерел, веб-сайтів, баз даних і географічних програм у зборі та розповсюдженні географічної інформації.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Розкажи.

Слайд5. Пригадаймо, які є методи дослідження?

Слайд6. Слово вчителя.

Слайд7. Пригадай.

Слайд8. Національний атлас України.

Слайд9. Цікаво знати.

Слайд10. Робота в підручнику.

Слайд11. Географічна енциклопедія України.

Слайд12. Екологічний музей Ельзасу (Франція)

Слайд13. Музей народної архітектури та побуту Пирогів — найбільший сканен України.

Слайд14. Обґрунтуйте, які з-поміж засобів інформації ви обрали б для наступних потреб.

Слайд15. Вправа «Трибуна думок»

Слайд16. Методи географічних досліджень.

Слайд17. Запам’ятай.

Слайд18. Чи зручно спостерігати за крихітними мурашками?

Який пристрій зможе допомогти?

Слайд19. Гімнастика для очей.

Слайд20. Довідничок.

Слайд21. Словничок.

Слайд22. Моделювання.

Слайд23. Робота в парах.

Слайд24-25. Відшукавши дані в засобах масової інформації, з’ясуй, що в наведених фактах є правдою, а що ні:

Слайд26. Дистанційне зондування Землі.

Слайд27. Домашнє завдання.

Слайд28. Перевір себе.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд29. Допоможи дітям обрати методи дослідження, щоб відповісти на запитання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні