Каталог матеріалів

Урок №2 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Д. Біда - Як стати винахідником. Винаходи, що люди запозичили у природи.

Безкоштовно

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Д. Біда, Т. Гільберг, Я. Колісник.

Урок №2. Як стати винахідником. Винаходи, що люди запозичили у природи.

Мета: продемонструвати природу з іншого погляду – це джерело незліченних загадок і таємниць; їх відкриття дає знання, які людина використовує у своїй діяльності, створенні сприятливих умов для життя, праці та відпочинку, ознайомити учнів з можливими способами розвитку в собі вмінь винахідника; навчати висловлювати свою думку, взаємодіяти з однокласниками; розвивати вміння уважно слухати одне одного в умовах безпосереднього спілкування; виховувати працелюбність і допитливість.

Очікувані результати: учні: пояснюють поняття «винахід», «винахідник»; розповідають про винаходи людства; аналізують користь від винаходів; наводять приклади винаходів, які людина запозичила у природи.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Слово вчителя.

Слайд5. Розглянь світлини. Що можна розказати про винахід колеса?

Слайд6. Розглянь світлини. Де використовують коліщатка? Доповни власними прикладами.

Слайд7-8. Словничок.

Слайд9. Робота в підручнику.

Слайд10. Які бажання людини задовольняють зображені винаходи?

Слайд11. Побесідуймо.

Слайд12. Винаходи, що рятують життя багатьом людям.

Слайд13. Довідничок.

Слайд14. Словничок.

Слайд15. Поясни вислів.

Слайд16. Запам’ятай.

Слайд17. Увагу кмітливців привернули морські жителі — кальмари, що дуже схожі на ракет.

Слайд18. Приглядаючись до польоту птахів, людина придумала літак.

Слайд19. За зразками природи людина побудувала підводні човни.

Слайд20. Землерийні машини.

Слайд21. Приглядаючись до бабки, людина придумала вертоліт.

Слайд22. Метелики спонукали людину придумати вітрильник.

Слайд23.Гімнастика для очей.

Слайд24-26. Торбинка цікавинок.

Слайд27. Робота в підручнику.

Слайд28. Дай відповіді на запитання.

Слайд29. Висновок.

Слайд30-36. Винаходи, які придумали діти.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд37. З якими твердженнями ти погоджуєшся? Обґрунтуй свій вибір.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні