Каталог матеріалів

Урок №2-3 для 4 класу з образотворчого мистецтва за Рублі Т.Є. - Український героїчний літопис. Козацтво. Сюжети картин на котрих зображено козаків.

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Урок №02-03 Український героїчний літопис. Козацтво. Сюжети картин на котрих зображено козаків. Традиційні елементи розпису бандури. Малюнок в стилі петриківського розпису для прикраси бандури. Фестиваль бандури. Створення за уявою композиції «Співає кобзар про минувшину».

Мета: ознайомити учнів з історією українського козацтва; розширити поняття про види декоративно-прикладного мистецтва, про традиції і техніку петриківського розпису; формувати уміння та навички посильного виконання елементів розпису; розвивати комунікативні здібності, естетичний смак, художні здібності, бачення прекрасного у природі та народному мистецтві; виховати в учнів інтерес та повагу до традицій та історії України.

Обладнання: мультимедійний комплект, ємність для води, фарби.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3-4. Складіть з літер слово.

Слайд5. Дайте відповіді на запитання.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд6. Часи козацтва – яскрава сторінка героїчного минулого українського народу.

Слайд7. В усі часи тема козацтва хвилювала і українських митців.

Слайд8. Ця картина підтверджує відому істину, що художник, зупинивши мить, може передати цілий світ. Світ звитяги, слави та життєлюбства!

Слайд9. З давніх часів склалося так, що бандура стала символом України, душею народу, улюбленим інструментом запорозьких козаків.

Слайд10. Кого художники зобразили на картинах? Який із цих творів нагадує відомий сюжет народного живопису? Опишіть його.

Слайд11. У селищі Петриківка, що на Дніпропетровщині, виник дивовижний і прекрасний народний промисел — петриківський розпис.

Слайд12. Народні майстри виконували розпис саморобними пензлями з котячої шерсті, та фарбами, розведеними на жовтку курячого яйця , що давало змогу накладати мазок будь-якої сили натиску.

Слайд13-14. Розгляньте основні елементи петриківського розпису.

Слайд15. Розгляньте основні елементи петриківського розпису. Розгляньте світлини бандур, прикрашених розписом. Зверніть увагу на гармонійне поєднання форми інструмента та візерунків.

Слайд16. Фізкульхвилинки.

Практична діяльність учнів

Слайд17-18. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

Слайд19. Розробіть ескіз візерунка за мотивами петриківського розпису, яким можна прикрасити бандуру. Роботу виконайте гуашевими фарбами. Шаблон бандури зробіть за допомогою вчителя/вчительки.

Слайд20. Послідовність створення петриківського розпису на бандурі.

Слайд21. Гімнастика для очей.

Слайд22. Продемонструйте власні малюнки.

Слайд23. Рефлексія. Дайте відповідь на запитання

Слайд24-29. Вікторина «Що ти знаєш про козаків?»

Слайд30. Намалюйте за уявою композицію «Співає кобзар про минувшину». Самостійно оберіть техніку виконання та матеріали, які найкраще передадуть образ бандуриста.

Слайд31. Під час створення композиції:

Слайд32. Послідовність створення композиції «Співає кобзар про минувшину».

Підсумок

Слайд33. Гімнастика для очей.

Слайд34. Продемонструйте власні малюнки.

Слайд35. На дозвіллі подивіться мультфільми із серіалу про козаків.

Рефлексія

Слайд36. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні