Каталог матеріалів

Урок №2 з географії для 6 класу за Т. Гільберт - Що допомагає вивчати Землю. Методи географічних досліджень.

Безкоштовно

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Географія» з використанням навчального посібника Гільберг Т.Г., Довгань А.І., Совенко В.В. (2023)

Урок №2. Що допомагає вивчати Землю. Методи географічних досліджень. Сучасні наукові дослідження Землі і винаходи людства. Сучасні друковані та електронні джерела географічної інформації. Робота з сучасними джерелами інформації.

Мета: розкрити учням значення вивчення Землі, ознайомити з методами географічних досліджень, висвітлити досягнення сучасних наукових досліджень Землі та винаходи, що сприяють розвитку географічних знань, навчити використовувати друковані та електронні джерела географічної інформації для отримання актуальних знань про наш планету.

Очікуванні результати: учні розуміють важливість вивчення Землі для збереження природних ресурсів, прогнозування кліматичних змін, розв'язання екологічних проблем та загального кращого розуміння світу, називають різні методи дослідження Землі, такі як експедиції, дистанційне зондування, використання супутників і дронів, географічні інформаційні систем, знають про актуальні дослідження в географії, розуміють різні види друкованих джерел географічної інформації, таких як підручники, атласи, наукові статті тощо, знають про роль електронних джерел, веб-сайтів, баз даних і географічних програм у зборі та розповсюдженні географічної інформації.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Прочитайте слова англійського вченого Френсіса Бекона. Поясніть їх як географ.

Слайд5. Розкажи.

Слайд6. Пригадаймо, які є методи дослідження?

Слайд7. Назви прилади. В яких умовах їх використовують для дослідження природи?

Слайд8. Поряд із традиційними з’явилися і сучасні прилади.

Слайд9. У різних куточках Землі крок за кроком збирають інформацію геологічні експедиції, морські наукові судна, автоматизовані метеорологічні станції.

Слайд10. Методи географічних досліджень поділяють на традиційні та сучасні.

Слайд11. ГІС-моделювання.

Слайд12. Аерокосмічний метод.

Слайд13. Геофізичні дослідження.

Слайд14. Геохімічний метод.

Слайд15. Робота в підручнику.

Слайд16.Гімнастика для очей.

Слайд17. Слово вчителя.

Слайд18. Розглянь світлини. Що можна розказати про винахід колеса?

Слайд19. Розглянь світлини. Де використовують коліщатка?

Доповни власними прикладами.

Слайд20. Довідничок.

Слайд21. Словничок.

Слайд22. Вправа «Трибуна думок»

Слайд23. Словничок.

Слайд24. Робота в підручнику

Слайд25. Вправа «Трибуна думок»

Слайд26. Підсумуймо.

Слайд27. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд28. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні