Каталог матеріалів

Урок №2 для 5 класу з літературного читання за В. Заболотним - Початок словесного мистецтва. Міфи та легенди. Первісні уявлення людини про світ, добро і зло та їхня роль у житті людини.

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Заболотний В., Заболотний О., Слоньовська О., Ярмульська І. (2022)» для 5 класу за програмою НУШ.

Урок № 2.

Тема. Початок словесного мистецтва. Міфи та легенди. Первісні уявлення людини про світ, добро і зло та їхня роль у житті людини. Міф “Про зоряний Віз”

Мета: ознайомити учнів з поняттям міф, легенда, вчити розрізняти ці жанри; розвивати навички читання, письма, монологічного та діалогічного мовлення, аргументування власної думки; виховувати повагу до однокласників, до інакшої думки, до читання та рідної країни.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: читає міфи у різний спосіб відповідно до мети читання; розрізняє міфи та легенди за тематичним спрямуванням та жанровими особливостями; переказує зміст міфів та легенд, визначаючи тему; визначає спільні та різні елементи і форми подібних за певними структурними ознаками текстів; характеризує персонажів, ураховуючи їх емоційний стан, поведінку та вчинки, виявляючи толерантність.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Актуалізація опорних знань.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку

Вивчення нового матеріалу

Слайди 10-11. Читання тексту "Міфи та легенди" ланцюжком (с.8-9).

Слайди 12. Робота з теорією літератури. Запис у зошити поняття “міф”, “легенда”.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Робота з літературним текстом: читання міфу "Про зоряний Віз".

Закріплення вивченого

Слайд 15. Перевіряємо. Аналізуємо.

Слайд 16. Міркуємо.

Слайд 17. Рефлексія. Вправа «Незакінчене речення»

Слайд 18. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні