Каталог матеріалів

Урок №2 для 4 класу з образотворчого мистецтва за Л. Масол - Милуємося красою землі (продовження) Графічні засоби виразності. Створення образу дерева: «Ніжна берізка»

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Урок №02 Милуємося красою землі (продовження). Графічні засоби виразності. Створення образу дерева: «Ніжна берізка», «Кремезний дуб», «Струнка тополя» (кольорові олівці, пастель). Колективна композиція «Збережи дерева – зелені легені планети!»

Мета: Розширити знання учнів про засоби виразності графіки; вдосконалювати навички роботи графічними матеріалами; навчити учнів правильно обирати засоби виразності графіки для передавання характеру та форми поверхні зображуваних об'єктів та предметів; розвивати образне мислення, фантазію, уяву; виховувати естетичні смаки, прищеплювати любов до природи.

Обладнання: мультимедійний комплект, ємність для води, фарби, олівці, фломастери

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Відгадайте загадку.

Слайд4. Вправа «Асоціативний кущ» (які асоціації викликає слово «Земля»)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд5-7. Ми всі говоримо: «Земля», а кожен бачить і розуміє своє.

Слайд8. Розгляньте світлини. Чому планета стурбована? На які проблеми звертає нашу увагу художник? Обговоріть з друзями, навіщо потрібно берегти Землю. Уявіть, що це комікс. Придумайте текст до кожного зображення.

Слайд9. Розгляньте світлини. До якого виду образотворчого мистецтва можна віднести картини.

Слайд10-12. Запам’ятайте!

Слайд13-14. У графіці використовують такі інструменти.

Слайд15. Порівняйте зображення дерев, виконані пастеллю і гелевою ручкою.

Слайд16. Подивіться, як наші друзі зобразили красу довкілля. Хто з них які графічні засоби використав?

Слайд17. Фізкультхвилинка.

Практична діяльність учнів

Слайд18-19. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

Слайд20. Використовуючи засоби виразності графіки, створіть образ дерева: «Ніжна берізка», «Кремезний дуб», «Струнка тополя» (кольорові олівці, пастель).

Слайд21. Послідовність малювання дерева. Об’єднайте свої малюнки в колективну композицію «Збережи дерева – зелені легені планети!».

Підсумок

Слайд22. Гімнастика для очей

Слайд23. Продемонструйте власні малюнки.

Слайд24. Повправляйтеся разом з Мед-Артом зображувати дерева на комп’ютері чи планшеті.

Рефлексія

Слайд25. Рефлексійна вправа «Дерево зростання»

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні