Каталог матеріалів

Урок №19 для 2 класу з української мови за К. Пономарьовою - Конструюю слова зі складів. Уявлення про складотворювальну роль голосних звуків. Навчальний діалог

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 2 класу у 2-х частинах, частина 1; зошит «Я дружу зі словом», у 2-х частинах, зошит з розвитку мовлення «Подружися зі словом»)

Урок № 19. Конструюю слова зі складів. Уявлення про складотворювальну роль голосних звуків. Навчальний діалог

Мета: вчити конструюювати слова зі складів, правильно писати слова, правильно їх вимовляти; складати і записувати речення за малюнками та поданими запитаннями; будувати звукові схеми слів; виховувати спостережливість, інтерес до оточуючого, любов до природи.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Пограй з однокласниками в театр. Прочитайте розмову друзів у ролях.

Слайд 3. Читалочка пропонує пограти з конструктором слів. Утвори з проданих складів назви малюнків і запиши.

Слайд 4. Утвори з поданих складів назви малюнків і запиши.

Слайд 5. Склади три речення з утвореними словами. Одне з них запиши.

Слайд 6. Рухлива вправа.

Слайд 7. Якийсь зловмисник підкинув у конструктор Читалочки браковані цеглинки. Букви на них не утворюють складу. Знайди ці цеглинки.

Слайд 8. Поясни, як тобі вдалося розпізнати браковані цеглинки. Перевір себе за правилом.

Слайд 9. Побудуй речення з цеглинок конструктора Читалочки. Запиши його. Постав наголос.

Слайд 10-11. Родзинка переплутала місцями цеглинки, і вийшли дивні слова. Перестав цеглинки так, щоб утворилися справжні слова. Запиши їх. Постав наголос.

Слайд 12. Фізкультхвилинка.

Слайд 13. Ґаджик дібрав особливі слова. Поділи їх на склади і спробуй переплутати.

Слайд 14. Запиши слова, які утворились. Поясни, чому ці слова особливі.

Слайд 15. Утвори слова з перших складів поданих слів і запиши їх.

Слайд 16. Склади з цими словами розповідь (2-3 речення) і запиши.

Слайд 17. Рухлива вправа.

Слайд 18. Пояснення домашнього завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні