Каталог матеріалів

Урок №19 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Добираю синоніми. Написання тексту про своє бажання з обґрунтуванням власної думки

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 19.  Добираю синоніми.

 

Мета: вчити учнів добирати слова, близькі за значенням – синоніми; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Гра «Склади слова». Складіть слова із цеглинок ЛЕГО. Що ви можете сказати про складені слова? Якими ще словами можна доповнити цю групу?

Слайд 4. Гра «Шифрувальник». Закресліть усі цифри – і ви отримаєте слова-синоніми до попереднього завдання.

Слайд 5. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6. Хвилинка каліграфії.

Слайд 7-9. Вправа «Словникові слова».

Слайд 10. Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 11-12. Вправа 1. Знайди серед поданих слів синоніми і запиши їх парами.

Слайд 13-14. Вправа 2. Перевір, чи правильно Щебетунчик дібрав синоніми. Спиши ряди синонімів, вилучивши «зайві» слова.

Слайд 15-17. Вправа 3. Добери до поданих висловів близькі за значенням слова й запиши. За потреби можеш скористатися довідкою.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

Слайд 19-20. Вправа 4. Прочитай текст, вибравши з поданих у дужках синонімів найдоречніше слово. Поясни написання виділених слів. Спиши текст, розкривши дужки.

Слайд 21. За інтернет-джерелами. Вікіпедія.

Слайд 22. Вправа 5. Чи хочеш ти побувати в Карпатах? Чому? Напиши про це текст (3-4 речення).

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 23. Вправа «Мікрофон».

Слайд 24. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 25-28. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні