Каталог матеріалів

Урок №18 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Визначаю будову слова

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової, Л.А.Гайової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 18. Визначаю будову слова

 

Мета: узагальнити знання про будову слова; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни та країн-сусідів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Дерево успіху».

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 6-7.  Вправа «Словникові слова». Запиши слово. Виконай звуко-буквений аналіз. Склади й запиши з цим словом речення.

Слайд 8.  Гімнастика для очей.

Основна частина.

Слайд 9.  Вправа 1. Разом з однокласниками/однокласницями прочитайте слова і словосполучення. Поясніть, що означає кожне з них. Пригадайте, що позначають зображені в останній рамочці значки.

Слайд 10-11.  Вправа 2. Випиши з поданих слів спільнокореневі. Вони підкажуть тобі, де віртуально побував Щебетунчик. Познач корінь у цих словах. Склади і запиши два речення з цими словами.

Слайд 12-13.  Вправа 3. Разом з однокласниками/однокласницями розгляньте таблицю. Про що ви дізналися з неї? Знайдіть Німеччину на карті.

Слайд 14-15. Вправа 4. Випиши з таблиці «Інформація про Німеччину» виділені слова. Розбери їх за будовою. Склади й запиши речення зі словом, яке має таку будову:

Слайд 16. Вправа 5. Склади таблицю «Інформація про Україну».

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18-19. Вправа 6. Прочитай імена німецьких школярів, з якими познайомився Щебетунчик. Запиши й розбери за будовою ці слова.

Слайд 20. Вправа 7. Прочитай, як звучать німецькі ввічливі слова. Чи здогадуєшся, що вони означають? Знайди в довідці відповідні їм слова української мови.

Слайд 21. Вправа 8. Під час знайомства Ганс сказав Щебетунчикові український ввічливий вислів. Розпізнай його за поданими звуковими схемами слів. Запиши цей вислів і розбери за будовою слова з нього.

Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 22. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 23. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 24-26. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні