Каталог матеріалів

Урок №18 для 1 класу з математики за Н. Листопад - Склад числа 4.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 1 клас. Н. Листопад». 2023 рік.

Урок №18.

Тема. Склад числа 4.

Мета: ознайомити учнів із складом числа 4; удосконалювати вміння називати вивчені цифри та записувати їх; формувати розуміння, як потрібно складати нерівності/рівності за малюнками; вчити називати попереднє та наступне число; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій: аналізу, синтезу, порівняння; виховувати культуру поведінки, дбайливе ставлення до часу; формувати вміння раціонально та з користю витрачати свій час.

Очікувані результати: вміє порівнювати числа та використовувати знаки «більше», «менше», «дорівнює»; знає склад числа 4; називає попереднє та наступне числа до запропонованого; складає нерівності за малюнком; розпізнає і описує предмети за їх формою; вміє лічити предмети у межах вивчених чисел; будує геометричні фігури.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з посібника.

Обладнання: набір геометричних фігур та цифр; конструктор LEGO «Шість цеглинок», смужки «математичні штанги».

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Слайд 3. Лічба у порядку зростання.

Актуалізація знань.

Слайд 4. Підготовка до математичного диктанту.

Слайд 5-6. Математичний диктант.

Слайд 7. Завдання для кмітливих.

Слайд 8. Завдання для кмітливих.

Слайд 9. Завдання для кмітливих.

Слайд 10. Логічне завдання.

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 11. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 13. Дослідження складу числа 4.

Слайд 14. Дослідження складу числа 4.

Слайд 15. Робота з посібником.

Слайд 16. «Сусідні» числа.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

IV. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.

Слайд 18-19. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 20. Робота у посібнику. Письмова вправа.

Слайд 21. Робота у посібнику. Письмова вправа.

Слайд 22. Робота у посібнику. Письмова вправа.

Слайд 23. Пальчикова гімнастика. Вправа «Деревце».

Слайд 24. Завдання для кмітливих.

Слайд 25. Завдання для кмітливих.

Слайд 26. Робота у посібнику.

Слайд 27. Рухлива вправа.

Слайд 28. Узагальнення вивченого матеріалу.

Слайд 29. Завдання для кмітливих.

Слайд 30. Гра «Утвори рівність чи нерівність».

Слайд 31. Гра «Утвори рівність чи нерівність».

Слайд 32. Гра «Утвори рівність чи нерівність».

Виконання Online завдання.

Слайд 33. Online завдання.

Слайд 34. Online завдання.

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Слайд 35. Рефлексія. Вправа «Плюс – мінус – цікаво».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні