Каталог матеріалів

Урок №18 з музичного мистецтва для 7 класу. Л. Масол, О. Калініченко - Джаз і класична музика

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Масол, О. Калініченко»

Урок №18. Джаз і класична музика

Вплив джазу на академічну музику. Український джаз.

СММ: Дж. Гершвін. Рапсодія у блюзових тонах (фрагмент); І. Хома. Верховина («Медікус»); Let it Snow. («Man Sound»); Е. Ізмайлов. Композиції для гітари (на вибір). М. Скорик, вірші М. Петренка. Пісня «Намалюй мені ніч»; О. Саратський. «Буги-вуги», «Блюз» із сюїти № 2 для фортепіано з оркестром.

До портретної галереї: Дж Гершвін

ХТД: Музика Дж. Гершвіна, вірші Д. Хейварда і А. Гершвіна. «Summertime»

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Обговоріть.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд4-8. Слово вчителя

Слайд9. Прослухайте: Джордж Гершвін. Рапсодія у блюзових тонах (фрагмент).

Слайд10. Розгляньте картину Джеймса Вістлера. Ноктюрн у блакитному і срібному.

Слайд11. Обговоріть.

Слайд12-16. До портретної галереї

Слайд17-20. Слово вчителя

Слайд21. Прослухайте: Ігор Хома. Верховина («Медікус»).

Слайд22. Прослухайте: Let it Snow! («ManSound»).

Слайд23. Прослухайте: Енвер Ізмайлов. Sari Gelin.

Слайд24. Обговоріть.

Слайд25-26. Слово вчителя

Слайд27. Прослухайте: Музика М. Скорика, вірші М. Петренка. «Намалюй мені ніч».

Слайд28. Прослухайте: Олександр Саратський. «Бугі-вугі».

Слайд29. Прослухайте: Олександр Саратський. «Блюз» із сюїти № 2.

Слайд30. Обговоріть.

Слайд31. Гімнастика для очей

Слайд32. Прослухайте: «Колискова Клари» з опери «Поргі і Бесс» Музика Джорджа Гершвіна Слова Дюбосса Хейварда і Айри Гершвіна

Слайд33. Розучуємо пісню «Колискова Клари»

Слайд34. Виконуємо пісню «Колискова Клари»

Слайд35. Слово вчителя

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд36-39. Мистецька скарбничка

Слайд40-41. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд42. Самостійне дослідження, медіапошук

Слайд43. Фантазуємо, експериментуємо, діємо

Рефлексія

Слайд44. Оцініть роботу за допомогою фразеологізмів

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні