Каталог матеріалів

Урок № для 3 класу з інтегрованого курсу "Я досліджую світ" за Волощенко О.В. - Урок №16 для 3 класу з інтегрованого курсу "Я досліджую світ" за Волощенко О.В. - Як довідатися про минуле?

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника О. Волощенко, О. Козак, Г.Остапенко.

Урок №16. Як довідатися про минуле? Дослідження історичних джерел, походження назв міст, властивостей корисних копалин. Комікс: «Які фантастичні можливості матиме техніка в майбутньому?»

Мета: дослідити, що люди можуть зробити, аби довідатися про минуле; ознайомити дітей із професіями геолога, шахтаря; формувати розуміння понять «гірська порода», «корисні копалини»; ознайомити з найпоширенішими гірськими породами, з їх різноманітністю в природі; розширити знання про корисні копалини України; збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня; активізувати пізнавальну діяльність дітей; розвивати пізнавальний інтерес, самостійне мислення, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Організація класу.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд5. Розгадай ребус. Відшукай у тлумачному словнику значення слова-відгадки. Запиши, як ти його зрозумів/зрозуміла.

Слайд6. Віднови прислів’я.

Слайд7. Як дізнатися про минуле? Який спосіб обрав/обрала б ти? Чому?

Слайд8. Словничок.

Слайд9. Намалюй історичне джерело, яке є в тебе дома. Дай відповіді на запитання.

Слайд10. Обери правильну відповідь.

Слайд11. Робота в підручнику.

Слайд12. Знайди помилку в послідовності.

Слайд13. З’єднай лініями імена історичних постатей з їх описами та портретами.

Слайд14. Рухлива вправа.

Слайд15. Перегляд навчального фільму “Гірські породи”

Слайд16-17. Прочитай текст. Біля кожного факту постав відповідний знак.

Слайд18. Прочитай вірш.

Слайд19. Корисні копалини можуть бути рідкими, твердими і газоподібними.

Слайд20. Щоб добути нафту і природній газ, встановлюють бурові установки.

Слайд21. Кам’яне вугілля здобувають у шахтах на великій глибині.

Слайд22. Залізну руду видобувають у кар’єрах.

Слайд23.Фізкультхвилинка.

Слайд24. Досліди властивості корисних копалин, які є у шкільній колекції.

Результати дослідження запиши в таблиці.

Слайд25. Практична робота.

Слайд26. Познач на контурній мапі України (с.32-33)

родовища кам’яного вугілля, нафти та природного газу.

Слайд27. Запам’ятай.

Слайд28. Словничок.

Слайд29. Робота в підручнику.

Слайд30. Дай відповідь на запитання.

Слайд31. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд32. Інтерактивне завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні