Каталог матеріалів

Урок №14 з української мови для 2 класу за К. Пономарьовою - Вимовляй правильно дзвінкі приголосні звуки в кінці слів і складів.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20 ___ року

Конспект уроку української мови за навчальним посібником для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 6-и частинах), «Українська мова та читання», автори: К.Пономарьова, О.Савченко, І. Красуцька, Київ, «Оріон», 2024, та Збірником завдань для діагностувальних перевірок з української мови та читання для 2 класу, автор К.Пономарьова, Київ, Оріон, 2024.

 

Урок № 14

Тема: Вимовляй правильно дзвінкі приголосні звуки в кінці слів і складів

Мета: вправляти учнів у правильній вимові дзвінких приголосних звуків у кінці слів і складів; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, усне й писемне мовлення; формувати компетентність спілкування рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати взаємоповагу.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє правильно вимовляти дзвінкі приголосні звуків у кінці слів і складів; удосконалює навички звуко-буквеного аналізу; розвиває критичне мислення, увагу, спостережливість, усне й писемне мовлення; вміє спілкування рідною мовою, має соціальну, громадянську компетентності; виховує в собі взаємоповагу.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчального посібника — української мови та читання, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з посібника.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язбережувальна, природнича.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 4. Повідомлення теми. Очікування.

Слайд 5. Рухлива вправа для очей.

Слайд 6. Вправа «Вгадай слово». Словникові слова.

  1. Робота в зошиті.

Слайд 7. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 8. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 9. Диктант. Словникові слова.

Слайд 10. Нейропсихологічна гра "Майстерні руки« з сайту Ютуб

від каналу Creative Teacher.

ІІ. Основна частина.

Робота за посібником.

Слайд 11. Пригадай вивчене. Підкресли слова, у яких пропущено апостроф. Запиши їх, постав апостроф.

Слайд 12. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 13. Вправа 1. Щебетунчик пропонує звукову розминку. Вимов чітко кожну пару звуків, з'єднаних стрілочкою.

Слайд 14. Проведи дослідження.

Слайд 15. Завдання 2. Ґаджик хоче навчити тебе правильно вимовляти слова з дзвінкими приголосними звуками. Для цього прочитай правило.

Слайд 16. Вправа 3. Разом з однокласниками або однокласницями пограйте у «Відлуння». Читайте слова по черзі, дотримуючись правила.

Слайд 17-18. Вправа 4. Прочитайте речення. Заміни малюнки словами і запиши речення в зошиті.

Слайд 19. Рухлива вправа.

Слайд 20. Вправа 5-6. Прочитай скоромовку Щебетунчика. Правильно вимовляй дзвінкі приголосні звуки в кінці слів. Вивчи скоромовку напам'ять. Позмагайся з друзями, хто швидше її розкаже і не зіб'ється.

Слайд 21-23. Вправа 7. Відгадайте загадки Родзинки. З'єднай кожну з відповідним малюнком. Запиши слова-відгадки в зошиті. Із двома з них склади речення і запиши.

Слайд 24. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина.

Творче домашнє завдання.

Слайд 25. Творче домашнє завдання.

Слайд 26-27. Пояснення домашнього завдання. Вправа 9. Допоможи Читалочці перетворити й записати слова за зразком. Прочитай утворені слова, дотримуючись правила.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 28. Вправа «Мікрофон».

Слайд 29. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

 

 

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні