Каталог матеріалів

Урок №14 для 1 класу з математики за Н. Листопад - Порівняння чисел. Нерівність. Знаки <, >.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 1 клас. Н. Листопад». 2023 рік.

Урок №14. Порівняння чисел. Нерівність. Знаки «більше» та «менше». Написання цифр.

Мета: ознайомити учнів із знаками порівняння; удосконалювати вміння називати вивчені цифри та записувати їх; формувати розуміння, що таке нерівність; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій: аналізу, синтезу, порівняння; виховувати культуру поведінки, дбайливе ставлення до часу; формувати вміння раціонально та з користю витрачати свій час.

Очікувані результати: вміє порівнювати числа та використовувати знаки «більше», «менші», «дорівнює»; розуміє поняття «нерівність»; розпізнає і описує предмети за їх формою; вміє лічити предмети у межах вивчених чисел; будує геометричні фігури.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з посібника.

Обладнання: набір геометричних фігур та цифр; конструктор LEGO «Шість цеглинок», смужки «математичні штанги».

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

 

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Слайд 3. Підготовчі вправи. Повторення вивченого матеріалу.

Слайд 4. Лічба в порядку зростання від 1 до 10.

Актуалізація знань.

Слайд 5. Обчисліть усно.

Слайд 6. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 7. Мотивація навчальної діяльності. Робота над загадкою.

Слайд 8. Практична робота. Порівняння множин шляхом утворення пар.

Слайд 9. Гра «Чого більше?».

Слайд 10. Гра «Чого більше?».

Слайд 11. Гімнастика для очей.

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 12. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

ІІ. Основна частина.

Ознайомлення із поняттями «порівну», «не порівну», «більше», «менше».

Слайд 13-14. Актуалізація понять «порівну», «не порівну», «більше», «менше».

Слайд 15. Довідничок.

Ознайомлення зі знаками «більше», «менше».

Слайд 16. Робота з посібником. Ознайомлення зі знаками «більше», «менше».

Слайд 17. Робота з посібником. Ознайомлення зі знаками «більше», «менше».

Слайд 18. Довідничок.

Слайд 19. Робота з посібником. Ознайомлення зі знаками «більше», «менше».

Слайд 20. Фізкультхвилинка.

III. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.

Слайд 21-22. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 23. Методика написання знаків більше «>», менше «<».

Слайд 24. Робота в посібнику. Письмова вправа.

Слайд 25. Пальчикова гімнастика. Вправа «Деревце»

Слайд 26. Робота в посібнику. Письмова вправа.

Слайд 27. Робота з посібником. Ознайомлення зі знаками «більше», «менше».

Слайд 28. Рухлива вправа.

Слайд 29. Закріплення вивченого матеріалу.

Слайд 30. Порівняння предметів.

Слайд 31. Вправа на повторення порядку чисел в межах 10. Лічилка.

Слайд 32. Логічне завдання.

Виконання Online завдання.

Слайд 33. Online завдання.

Слайд 34. Online завдання.

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Слайд 35. Рефлексія «Емоційна ромашка». Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні