Каталог матеріалів

Урок №13 для 5 класу з математики за О. Істер - Розв’язування вправ на запис натуральних чисел.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор О. Істер)

Урок № 13. Розв’язування вправ на запис натуральних чисел.

Мета: закріпити вміння виконувати дії над натуральними числами в процесі розв’язування різноманітних вправ та сприяти розвитку логічного мислення і обчислювальних навичок; навчитися застосовувати властивості дій над числами, для спрощення обчислень; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вільно здійснюють запис натуральних чисел за розрядами та арифметичні обчислення за допомогою письмового додавання й віднімання; розв’язувати рівняння на основі залежності між компонентами дій; розв’язувати текстові задачі арифметичним способом та за допомогою рівнянь; спрощувати вирази та обчислювати їх зручним способом.

 

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (Актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-7. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів. Історичний екскурс.

Слайд 8-9. Математичний диктант.

Слайд 10. Математична розминка: «вірю-не вірю».

Слайд 11-12. Рухлива вправа.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 13. Формування вмінь. Усне завдання.

Слайд 14-17. Робота з підручником. Виконання завдань 3 рівня складності: № 124, 126, 128, 129. Запис натурального числа та арифметичні дії з числами.

Слайд 18 -19. Робота з підручником. Виконання завдань 3 рівня складності: № 130-131. Перевід чисел: римська і арабська система числення.

Слайд 20. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 21. Самостійна робота. Знайти значення виразу.

Слайд 22. Завдання. Обчислити значення виразу:

12 585 : m + 14 508, якщо m = 3; 5.

Слайд 23. Завдання. Розв’язати рівняння:

1) 110 434 - х = 34 547;

2) 27 х = 37 800 .

Слайд 24-25. Вправи підвищеної складності. Задачі на логіку.

Підсумок

Слайд 26.  Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 27. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 28. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Світлана
09.11.2023 в 17:53
Матеріал чудовий для використання.Дякую. Рекомендую.