Каталог матеріалів

Урок №13 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Досліджуємо рівняння і нерівності зі змінною

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 13. Досліджуємо рівняння і нерівності зі змінною

Мета: узагальнити й систематизувати навчальний досвід учнів відносно рівнянь і нерівностей зі змінною, способів їх розв’язування. Вдосконалювати навички позатабличного множення та ділення. Класифікувати записи на рівності та нерівності зі змінною. Актуалізувати поняття рівняння, «розв’язок рівняння», «розв’язати рівняння»; поняття нерівності зі змінною; розуміння способу добору числа для розв’язування рівнянь та нерівностей. Актуалізувати уміння розв’язувати рівняння на підставі правила знаходження невідомого компонента; розв’язування нерівностей зі змінною способом зведення до рівняння ( раціональний спосіб добору розв’язків нерівностей). Узагальнити способи розв’язування рівнянь на підставі властивості рівності. Актуалізувати уміння розв’язувати рівняння, в яких права частина або один з компонентів поданий числовим виразом. Вдосконалення уміння розв’язувати нерівності зі змінною. Вдосконалення уміння розв’язувати задачі.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4-6. Математичний диктант.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10. Завдання 1. Знайди значення виразу зі змінною а + 6 . а, якщо а = 18.

Слайд 11. Завдання 2. Розв’яжи просте рівняння. Зістав рівняння 1 і 2, 2 і 3. У чому відмінність? Як ця відмінність вплине на розв’язання рівнянь?

Слайд 12. Завдання 3. Розв’яжи рівняння. Чи допоможе розв’язок рівняння знайти розв’язки нерівностей? Знайди кілька розв’язків нерівності зі змінною.

Слайд 13. Завдання 4. Порівняй вирази.

Слайд 14. Фізкультхвилинка

Слайд 15-16. Завдання 5. Склади рівняння за текстом і розв’яжи їх.

Слайд 17-19. Завдання 6. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. Зістав задачі 1 і 3. У чому відмінність? Як ця відмінність вплине на розв’язання задачі 2? задачі 3? Розв’яжи задачу 2; задачу 3.

значення виразів із коментарем, за можливості — різними способами.

Слайд 20. Завдання 7. Розв’яжи задачу.

Слайд 21. Рухлива вправа.

Слайд 22-24. Завдання 1. У кожному стовпчику розв’яжи перше рівняння. Чи можна друге рівняння у стовпчику звести до першого? Розв’яжи друге рівняння.

Слайд 25. Завдання 2. Прокоментуй, як учні розв’язали нерівності, використавши залежність результату арифметичної дії від зміни одного з компонентів.

Слайд 26-27. Завдання 3. Знайди кілька розв’язків кожної нерівності.

Слайд 28-29. Завдання 4. Розв’яжи задачу.

Слайд 30. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 31-32. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 33. Завдання для домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні