Каталог матеріалів

Урок №13 для 4 класу з української мови за М. Захарійчук - Чергування голосних [о], [е] з [і] у коренях слів

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника УКРАЇНСЬКА МОВА ТА ЧИТАННЯ (у 2-х частинах) Мар’яни Захарійчук

Урок №013. Будова слова. Повторення вивченого.

Мета: вчити спостерігати за чергуванням голосних у корені слів; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 7. Вправа 55. Розгляньте таблицю та обговоріть її зміст. Зробіть висновок щодо чергування голосних [о], [е] з [і] у коренях слів.

Слайд 8. Звірте свій висновок із правилом, поданим нижче.

Слайд 9. Рухлива вправа.

Слайд 10. Вправа 56. Прочитай сполучення слів. Допиши пропущені слова, змінивши їх так, щоб у коренях відбулося чергування. Познач у цих словах корені.

Слайд 11. Вправа 56. Допиши пропущені слова, змінивши їх так, щоб у коренях відбулося чергування. Познач у цих словах корені.

Слайд 12. Фізкультхвилинка.

Слайд 13. Вправа 56. Поясни правопис слова, написаного прописним шрифтом. Зверни увагу на з’єднання букв, після яких і перед якими пишемо апостроф.

Слайд 14. Вправа 57. Прочитай текст, розкриваючи дужки.

Слайд 15. Вправа 57. Випиши речення зі словами в дужках. Зміни слова так, щоб у корені відбулося чергування. Познач у цих словах корені.

Слайд 16-17. Пояснення домашнього завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні