Каталог матеріалів

Урок №128 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Відкриваємо спосіб множення трицифрового числа на одноцифрове

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням підручника «Математика» для 3 класу (у 2-х частинах, 2025 року) та робочих зошитів (у 2-х частинах, 2025 року), автори С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко, «Ранок», 2025 рік

Урок № 128

Тема. Відкриваємо спосіб множення двоцифрового числа на одноцифрове

Мета: формувати навички множення двоцифрового та трицифрового чисел на одноцифрове, одноцифрового числа на двоцифрове та трицифрове. дидактична задача: удосконалювати навички додавання і віднімання, множення та ділення круглих трицифрових чисел; актуалізувати знання правил множення суми на число, прийому перенесення правила множення суми двох чисел на число на множення суми трьох чисел на число; ознайомити зі способом множення трицифрового числа на одноцифрове; формувати вміння множити двоцифрове та трицифрове число на одноцифрове, множити одноцифрове число на двоцифрове та трицифрове; формувати навички ділення з остачею; удосконалювати вміння розв’язувати складені задачі двома способами, навички знаходження значень виразів на кілька дій, уміння розв’язувати рівняння, обчислювати пери метр прямокутника, знання формули периметра прямокутника.

Очікувані результати: учні виконують усні обчислення. Зіставляють двоцифрові і трицифрові числа, в яких однакова кількість одиниць і десятків; подають числа у вигляді суми розрядних доданків. Застосовують розподільний закон множення відносно додавання при множенні суми двох та суми трьох доданків на число. Актуалізують спосіб множення двоцифрового числа на одноцифрове. Зіставляють випадки множення двоцифрового числа на одноцифрове із відповідними випадками множення трицифрового числа на одноцифрове; переносять спосіб міркування в нову ситуацію. Виконують множення трицифрового числа на одноцифрове. Переносять спосіб міркування при множенні одноцифрового числа на двоцифрове на випадки множення одноцифрового числа на трицифрове. Виконують множення одноцифрового числа на трицифрове. Актуалізують поняття про периметр многокутника. Розуміють сутність одержання формули периметра прямокутника. Використовують формулу периметра прямокутника. Виконують ділення з остачею. Розв’язують складені задачі двома способами. Розвивають логічне мислення.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та старших;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, виконання письмових математичних завдань, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника, робочого зошита.

 

Обладнання: математичні матеріали; кружки-намистинки, картки з числами.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Освітні галузі: математична, технологічна.

Хід уроку

І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Слайд 4. Перевіряємо домашнє завдання.

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 5-6. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 7. Фізхвилинка для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань та способів дії.

Слайд 8. Вправа «Число дня».

Слайд 9. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11-12. Усне опитування.

ІІІ. Формування нових знань та способів дії. Закріплення вивченого.

Слайд 13-14. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Актуалізація знання розрядного складу чисел у межах 1000 та подання чисел у вигляді суми розрядних доданків.

Слайд 15. Завдання 2. Зістав числа в кожній парі. Визнач розрядний склад кожного числа. Чим відрізняються числа? Як це вплине на подання числа у вигляді суми розрядних доданків?

Актуалізація знання правила множення суми на число (розподільного закону); його перенесення на випадки множення суми трьох доданків на число.

Слайд 16. Завдання 3. Згадай розподільний закон множення відносно додавання. Чи можна міркувати так само, щоб помножити суму трьох доданків на число? Знайди значення виразів зручним способом.

Слайд 17-18. Завдання 4. У кожному стовпчику знайди значення першого добутку. Зістав добутки. Чим вони відрізняються? Як це вплине на обчислення другого добутку?

Слайд 19. Завдання 5. Знайди значення добутків.

Слайд 20. Рухлива вправа.

Перенесення способу множення двоцифрового числа на одноцифрове на випадки множення трицифрового числа на одноцифрове.

Слайд 21-22. Завдання 6. Згадай, як можна міркувати в ході множення одноцифрового числа на двоцифрове. У кожному стовпчику знайди значення першого добутку. Чи можна міркувати так само, щоб знайти значення другого добутку? Як можна міркувати інакше?

Слайд 23. Завдання 7. Суму добутків 8 ∙ 6 + 7 ∙ 6 заміни добутком суми і числа.

Удосконалення вміння обчислювати периметр прямокутника. Повторення формули периметра прямокутника.

Слайд 24. Завдання 8. Знайди периметр прямокутника зі сторонами 4 і 6 см. Миколка виконав завдання так. Чи погоджуєшся ти з хлопчиком?

Формування навичок ділення з остачею.

Слайд 25-26. Завдання 9. Виконай ділення з остачею. Перевір результати.

Слайд 27. Завдання 10. Назви такі числа, щоб в одержаному ряді всі числа мали спільну властивість. Яка це властивість?

Удосконалення вміння розв’язувати складені задачі.

Слайд 28-29. Завдання 11. Розв’яжи задачу двома способами. І спосіб.

Слайд 30. Рухлива вправа.

ІV. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 31. Завдання для домашньої роботи.

V. Заключна частина. Рефлексія.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 32-34. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 35. Рефлексія «Загадкові листи».

 

ТЕХНІЧНІ МІНІМАЛЬНІ ВИМОГИ

1. Операційна система:

  • Windows 10 / Windows 11 (64-bit);
  • macOS 12.0 (Monterey) або новішою;
  • iOS 15+ чи Android 11+ (для мобільних пристроїв).

2. Офісне програмне забезпечення. Для коректного відкриття матеріалів рекомендовано пакет програмного забезпечення Microsoft Office 2021 або новішу версію (рекомендовано Microsoft 365). Допускається використання LibreOffice версії 7.5 і вище (дане програмне забезпечення є альтернативним, і потрібно розуміти, що можливе візуальне зміщення шрифтів, зображень, а також проблеми з відтворення мультимедіа чи відображенням зображень). Використання версій Microsoft Office, старіших за 2021 рік, може призвести до некоректного відображення презентацій, шрифтів, відео та анімацій.

3. Архіватор. Для розпакування файлів необхідно вкористовувати:

4. Мультимедійна підтримка. Пристрій має підтримувати сучасні медіакодеки (H.264 / AAC), необхідні для відтворення відео й аудіо, вбудованих у презентації. Для роботи з анімаціями необхідна підтримка DirectX 12+ (Windows) або Metal (macOS). У разі відсутності програмно забезпечення QuickTime https://support.apple.com/ru-ru/106375 можлива помилка під час відтворення вбудованого відео в презентацію, а саме «Носій відсутній».

5. Мінімальні технічні характеристики обладнання:

  • Процесор: не нижче Intel Core i3 або AMD Ryzen 3.
  • Оперативна пам’ять: від 4 ГБ (рекомендовано 8 ГБ).
  • Відеокарта: інтегрована Intel UHD / AMD Vega або дискретна.
  • Вільне місце на диску: не менше 2 ГБ.
  • Екран: роздільна здатність не менше 1366×768 (рекомендовано Full HD 1920×1080).

6. Інтернет-з’єднання. Для завантаження матеріалів необхідне стабільне підключення до Інтернету зі швидкістю від 5 Мбіт/с. Для доступу до інтерактивних компонентів необхідно використовувати сучасний браузер (Google Chrome, Opera, Safari або Mozilla Firefox останніх версій).

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні