Каталог матеріалів

Урок №12 для 5 класу з музичного мистецтва за Л. Кондратовою - Життя вирує! Динамічні образи у мистецтві

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Г. Кондратова, С. І. Федун, О. В. Чорний»

Урок №12. Життя вирує! Динамічні образи у мистецтві. Динаміка в музичному творі. Різновиди динамічних відтінків.

Сприймання: Ф. Шопен. Прелюдія № 20 до мінор (фортепіано).

Виконання: «Пісня про чарівника» (сл. і муз. Н. Май).

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Поміркуйте.

Слайд4. Слово вчителя

Слайд5. Запам’ятайте.

Слайд6. Прослухайте: С. Рахманінов. Прелюдія соль мінор, опус 23, № 5 (фортепіано).

Слайд7. Запам’ятайте.

Слайд8-9. Слово вчителя

Слайд10. Послухайте прелюдію С. Рахманінова ще раз. Зобразіть схему динамічних відтінків цього твору, використовуючи знаки f (форте), p (піано), mf (мецо-форте), mp (мецо-піано), ff (фортисимо), pp (піанісимо).

Слайд11. Слово вчителя

Слайд12. Гра «Музична вікторина»

Слайд13. Гімнастика для очей

Слайд14. Виконуємо «Пісню про чарівника»

Слайд15. Гра «Веселий ланцюжок»

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд16. Підсумовуємо вивчене.

Підсумок

Слайд17. На дозвіллі …

Рефлексія

Слайд18. Обери колір, що характеризує твій настрій.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні