Каталог матеріалів

Урок №12 для 1 класу з образотворчого мистецтва за Л. Аристовою - Завірюха-віхола

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку образотворчого мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – О.В. Калініченко»

Урок №12 Завірюха-віхола

Зимовий пейзаж, вибір формату (вертикальний, горизонтальний), правила розміщення зображення на аркуші паперу, спостережна перспектива (ближче-далі), техніка «набризкування».

СМ: К. Моне «Сніг в Аржантеї», С. Шишко «Місто узимку», І. Батечко «Софія Київська».

ХТД: зображення зимового дня, снігопад (гуаш, кольоровий папір для тла)

Мета: дати уявлення дітям про перспективний малюнок та правила його створення; формувати навички та вміння організації робочого місця відповідно до виду образотворчого мистецтва; розвивати дрібну моторику рук; виховувати інтерес до предмета.

Очікувані результати: здобувач освіти уміє обирати формати (вертикальний, горизонтальний), знає правила розміщення зображення на аркуші паперу, уміє застосовувати спостережну перспективу (ближче — більше, далі — менше), різні виразні засоби творення художніх образів (техніка «набризкування»), практично освоює основи художньої мови різних видів образотворчого мистецтва та способів художньо-творчого самовираження; сприймає, аналізує твори мистецтва та виявляє до них емоційно-ціннісне ставлення; соціалізується засобами мистецтва, усвідомлює власне «Я», презентує результати власної творчості, взаємодіє з іншими через мистецтво у середовищі.

Формування ключових компетентностей:

вільне володіння державною мовою:  усного висловлювання своїх вражень від мистецтва; за допомогою коментування дорослого й оцінювання власної художньо-творчої діяльності;

екологічної: спостереження, дослідження та явищ природи засобами мистецтва;

навчання впродовж життя: формування уміння визначати власні художні інтереси, прагнення доцільно використовувати свій час для творення мистецтва;

громадянської та соціальної: співпраці з іншими, використання мистецтва для отримання задоволення (впливу на власний емоційний стан)

Обладнання: мультимедійний комплект, ємність для води, гуаш, кольоровий папір для тла.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд3. Послухайте вірш.

Слайд4. Вправа «Інтерв’ю»

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд5. Пригадайте.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слай65. Слово учителя

Слайд7. Пофантазуйте.

Слайд8. Розгляньте картини.

Слайд9. Слово вчителя

Слайд10. Фізкультхвилинка

Практична діяльність учнів

Слайд11-12. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

Слайд13. Намалюйте зимовий день. Снігопад можна створити, застосувавши зубну щітку.

Слайд14. Послідовність виконання

Слайд15. Гімнастика для очей

Слайд16. Продемонструйте власні малюнки.

Підсумок

Слайд17. Розгляньте малюнки.

Слайд18. На дозвіллі …

Рефлексія

Слайд19. Рефлексія «Мій настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні