Каталог матеріалів

Урок №12 з курсу "Я досліджую світ" для 2 класу за Бібік Н. М. - Якими бувають рослини. Як розрізняють рослини

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку Я досліджую світ за підручником та зошитом «Я досліджую світ. 2 клас. Автори: Надія Бібік та Галина Бондарчук» для 2 класу за програмою НУШ

 

Урок №012. Якими бувають рослини? Як розрізняють рослини?

Очікувані результати: учні формують поняття «дерево», «кущ», «трав’янисті рослини», знайомляться з їх будовою, з характерними ознаками кожної групи рослин; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, вчаться працювати з підручником та медіапродукцією; вчаться працювати в парах, групах.

Мета:

формування предметних компетентностей:

формувати поняття «дерево», «кущ», «трав’янисті рослини», ознайомити з їх будовою, з характерними ознаками кожної групи рослин, розвивати вміння порівнювати, аналізувати робити висновки;

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати; вміти висловлювати рефлексивні й оцінні судження; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати охайність, уважність;

здоров’язберігаючої: вправляти у правильному розміщенні олівця учнів, які пишуть правою/лівою рукою; розвивати окомір, увагу, дрібні м’язи руки та м’язову пам’ять дітей, увагу, логічне мислення;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація, проектор, конструктор LEGO.

Програмне забезпечення: мультимедійний проектор чи інтерактивна дошка.

Хід уроку

І. Організаційно-мотиваційний етап

Організаційний етап

Мотивація навчальної діяльності

Слайд 3.  Психологічна налаштування на урок. Вправа «Спіймай настрій».

Слайд 4. Ранкове коло.

Слайд 5. Гімнастика для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Слайд 6.  Поміркуй і розкажи.

Слайд 7.  Які рослини ти щодня бачиш дорогою до школи?

Слайд 8.  Пригадай.

Повідомлення теми і мети уроку

IІІ. Вивчення нового матеріалу

Слайд 9.  Розглянь малюнок. Розкажи який шлях проходить насінина, щоб знову стати насінням.

Слайд 10. У кожної рослини є органи.

Слайд 11-14. Кожен орган виконує свою роботу.

Слайд 15.  Перегляд відео «Будова рослин».

Слайд 16.  Рослини діляться на три групи.

Слайд 17.  Дерева

Слайд 18.  Трав’янисті рослини

Слайд 19.  Кущі.

Слайд 20.  Розглянь рослини на малюнку. Зверни увагу на стебло кожної з них. Полічи, скільки стебел росте від кореня. Чи міцні вони? Порівняй зображені рослини за такими ознаками: кількість стебел, їх міцність. Зроби висновок.

Слайд 21.  Дерева й кущі бувають листяні та хвойні.

Слайд 22.  Цікаво знати!

Слайд 23.  Вправа «Мікрофон».

Слайд 24.  Фізкультхвилинка

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

Слайд 25.  «Утворіть» пари: плід — листок.

Слайд 26-29.  Знайди на малюнку кущ. Поясни свій вибір.

Слайд 30.  Підпиши органи рослин.

Слайд 31.  Що з чого виростає? З’єднай кожну квітку з плодом, який утворюється на її місці.

Слайд 32.  Відшукай на малюнках дерева, кущі та трав’янисті рослини. З’єднай відповідне.

Слайд 33.  Що росте на дереві, що — на кущі, а що — на трав’янистій рослині? Виріж і наклей.

Слайд 34.  Online завдання.

Слайд 35.  Вправа «Мікрофон».

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO. Рефлексія. Створимо пірамідку нашого настрою.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні