Каталог матеріалів

Урок №12 для 5 класу з курсу "Вступ до історії України та громадянської освіти" за В. Власов - Способи впорядкування хронологічних даних

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку вступу до історії України та громадянської освіти з використанням навчального посібника «Вступ до історії України та громадянської освіти» (підручник для 5 класу) В. Власов

Урок №12. Способи впорядкування хронологічних даних

Мета: ознайомити здобувачів освіти з одиницями вимірювання історичного часу та особливостями лічби часу в історії; ознайомити зі способами упорядкування хронологічних даних; продемонструвати, як за допомогою лінії історичного часу встановлювати хронологічну послідовність подій, створювати хронологічні та синхронізовані таблиці; ознайомити учнів з тим, як історики рахують час події; формувати первинні хронологічні уміння, формувати вміння працювати в групах, парах, розв’язувати історичні задачі, висловлювати власну думку, робити висновки; розвивати в учнів інтерес до історії.

Очікувані результати: Після цього уроку учні будуть: знати одиниці вимірювання часу, поняття «рік», «століття», «тисячоліття», «ера» поняття «літочислення»; вміти визначати за визначеним вчителем алгоритмом розташовувати події у хронологічній послідовності та століття, коли відбулась подія; створювати хронологічні та синхронізовані таблиці; усвідомлювати важливість правильного визначення історичного часу для розуміння логіки історичних процесів.

 Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Вправа «Крісло автора»

Слайд 4. Online завдання

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 5-6. Робота з ілюстраціями

Слайд 7. Робота з підручником

Слайд 8. Робота в парах

Слайд 9-12. Розповідь вчителя

Слайд 13-14. Робота в групах

Слайд 15. Гімнастика для очей

Слайд 16. Робота з підручником

Слайд 17-18. Досліджуємо

Слайд 19-20. Читайликам

Слайд 21. Пізнайкам. Робота з відео

Слайд 22. Історична гра

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 23. Фронтальне опитування

Слайд 24. Самооцінювання. Online завдання

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні